Zametanie vody

Profil knihy je v jiném jazyce

Zametanie vody

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2466-7

Ikar (2011) 978-80-551-2466-7 160

Rozvod. Zdalo by sa, že v dnešných časoch bežná záležitosť. Rozchod dvoch ľudí však zakaždým bolí, minimálne jedného. Hrdinka novely Zametanie vody zostáva sama s dvoma deťmi. Nechce sa zmieriť s faktom, že to tak už zostane navždy. Zaťato četuje na internete, stretáva sa s nádejnými milencami, aby sa znova a zas presvedčila, že ten najlepší jej len nedávno sám odišiel z bytu... Problém osamelosti sa vyostrí nečakaným, vážnym ochorením dcéry Leny. Ako chodiť po svete s vystretými plecami, keď sa na vás všetko rúti?

Ekonómku Ivanu Lackovú neuspokojuje suchopárna reč úradných dokladov, výkazov či čísel. O svojej najnovšej novele hovorí: „Zametanie vody je miešaný drink z toho, čo som sama zažila, aj z osudov ľudí okolo mňa. Pohár som doplnila veľkými kúskami farebnej fantázie. Koktail sa pije so slamkou, v pohode. Každá kvapka by mala byť ako riadok v knihe – prekvapením.“
Napísať vtipnú knižku o neľahkých veciach nie je jednoduché. Ivane Lackovej sa to podarilo. Mozaika príbehov zo súčasnosti sa číta naozaj s pôžitkom, až si človek po odložení knižky musí povzdychnúť: „Kde, dočerta, tí ozajstní chlapi sú, keď sa také skvelé ženy mordujú osamelosťou?!“