Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Děti mrtvol

50%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Děti mrtvol
Autor:
Originální název: Děti mrtvol

Nejnovější vydání:
Votobia - 1994
Počet stránek: 270
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Votobia (1994) 270

"Narodili jsme se jako ztracená a zbitá generace. Nikdo se nikdy pořádně nestaral, kdo jsme a jak žijeme. My, kluci, jsme zajímali alespoň vojenskou správu. Holky nezajímaly nikoho (snad kromě obchodníků s bílým masem)."

Tato slova z autorovy předmluvy, jako by byla mottem celé knihy. Autor nám předkládá příběh mladistvého vystřízlivění z okolního světa. S hrdiny tohoto příběhu, studenty valašsko-meziříčského gymnázia, se seznamujeme na sklonku osmdesátých let.

Svým nazíráním skutečnosti a pesimistickým postojem bychom mohli Igora Indrucha přiřadit ke skupupině undergroundových autorů konce osmdesatých let. Mimo tuto příbuznost se u něj projevuje i vliv autorů ztracené a beatnické generace, se kterými je jako překladatel americké literatury 20. století (J.Kerouac, E.Pound) seznámen. V knize nalezneme mnohé věty svědčící o stylové příbuznosti a inspiraci ("Jsme ztracená generace. Narodili jsme se jako ztracené generaci. Po nás přijde další ztracená generace. A po ní další... Nikde žádná naděje.").

V knize nacházíme několik prohřešků, například opakování takřka stejných vět a monologů na několika místech textu, ale jsme na rozpacích: jedná se o autorovu nepozornost, nebo o záměr, který má napomoci výslednému pocitu nemohoucnosti a bezmocnosti? Nebuďme příliš škodolibí a přikloňme se raději k druhému, protože tyto drobné chyby jsou mnohonásobně vyváženy. A to především v místech, kde autor vláčí čtenáře své knihy po všech prožívaných zákoutích prázdnoty svých antihrdinů. (Založil/a: Rebeca...)

(více)  

Štítky

více  
Igor Indruch Igor Indruch
*27.11.1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace