Noční host

Originální název: The Night Caller

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-343-9

Domino (2007) 978-80-7303-343-9 336

Když v opuštěném plážovém domku zakopl o mrtvolu své jediné dcery, přísahal si, že najde jejího vraha. Bývalý detektiv newyorské policie Ezekiel Cooper v té chvíli ještě netuší, že stejně drastickým způsobem byly zavražděny i další ženy. Žily na různých místech, navzájem se neznaly. Spojovalo je jediné: zemřely rukou vraha přezdívaného Noční host, v jehož zvrácené mysli se spojila bestialita s výjimečnou inteligencí. Cooper se snaží proniknout do temné pavučiny zabijákových činů, ale záhy poznává, že na sebe vzal až příliš náročný úkol. Spojí proto své síly s Carou Callahanovou, která je odhodlána vlákat zločince do pasti tím, že ze sebe udělá stejně zranitelnou bytost, jakou byla její zavražděná sestra. Cara změní vzhled, práci i zájmy... a doufá, že její plán vyjde. V Cooperově policajtské duši však převažují obavy – co když Noční host sleduje každý jejich krok a připravuje se k dalšímu útoku? Kdo je tady vlastně pronásledovatel a kdo se má stát kořistí? (Založil/a: malc8k)

illy
  27. 4. 2013, 8:08
Tuctová detektivka s totálně nemastným, neslaným...prostě dietním hlavním hrdinou. Celé je to takové light, Lutz mě nepřesvědčil a nevím jestli se k němu někdy zvrátím. Do vlaku ok.
maurarita
  3. 9. 2016, 14:45
Příjemná a dobře čtivá detektivka kdy bývalý detektiv najde svoji jedinou dceru mrtvou a přísahá že najde jejího vraha .
JarKun
  11. 8. 2013, 18:07
Moje první setkání s Johnem Lutzem ... a moc mě nenadchlo. Průměrná detektivka, ale přečíst se dá. Měl jsem ji ssebou na dovolené a přišlo mi to jako ideální čtení někam na pláž, do vlaku. Zkrátka odpočinek, u kterého není potřeba příliš přemýšlet. Ale rozhodně ne kniha, kterou bych zhltal na jeden zátah.
tomdra
  23. 7. 2014, 15:25
Jako vždy skvělí a napínavý detektivní příběh. Sice jiné příběhy jsou o moc lepší, ale taky to ušlo.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:10
Pohodlná detektivka, která je ideální k meziplynu před nějakou větší ságou. Pamětihodná určitě není, četl jsem ji dvakrát a přesto mám problém si vybavit nějaký zajímavý moment. Ideální na cestu, kdy vás při čtení bude občas něco nebo někdo vyrušovat, protože nemusíte být zklamaní, že přijdete zrovna o důležitou pasáž.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 17:44
Tento dej byl o něco slabší než Exmanželka ale presto sem ji dočetla a věřím tomu ze nebyla poslední od tohoto autora .
miskase
  27. 7. 2011, 22:38
Řekla bych, že je to jedna ze slabších knih od Lutze, ale nemůže přece všechny knihy napsat dokonale. Jinak opět velice promyšlený děj i vrahovy techniky...