Noční vraždy

Originální název: Night Kills

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-421-4

Domino (2008) 978-80-7303-421-4 400

Prostřednictvím internetu můžete nalézt cokoli. Když budete mít velkou smůlu, najdete třeba svého vraha... E-Bliss není obyčejná internetová seznamka. Pro své zámožné klienty nevyhledává spřízněné duše, ale dvojníky, osaměle žijící lidi, které nebude jen tak někdo postrádat. Těla zavražděných obětí jsou pak zohavena tak, aby vše působilo jako sexuálně motivovaná vražda. A pak už nic nebrání tomu, aby na sebe klient převzal identitu oběti... Madeline Scottové se podařilo z vražedných spárů uniknout. Kdosi sice ukradl její identitu, ale ona je živá, i když se protlouká ze dne na den v newyorských ulicích. Zná dokonce i jméno příští oběti, Jill Clarkové, ale když se ji pokusí varovat před životu nebezpečnou seznamkou, dostane se jí jen hrubého odmítnutí. Kdo by také věřil pomatené bezdomovkyni? Teprve když Madeline skončí pod koly vlaku, začne Jill brát její varování vážně. Otázkou ovšem zůstává, jestli se na nejlepšího ze všech detektivů, Franka Quinna, neobrátila příliš pozdě... (Založil/a: malc8k)

zirafak
  11. 10. 2015, 14:06
John Lutz je dobrý spisovatel, to neberu jeho fanouškům. Jeho styl psaní mě nesedl. Mrzí mě to ale nebudu pokračovat v sérii. Možná časem zkusím druhou sérii Noc.
wendel
  27. 9. 2015, 14:47
Lutzův styl připomíná Jefferyho Deavera , snad jen s tím rozdílem, že tak podrobně nepopisuje zkoumání důkazů. Kniha je zajímavá od začátku do konce, nemá žádnou slabou pasáž, a k tomu pár překvapení. Příběhový namět je také neotřelý a hlavní vyšetřovatel Quinn je sympaťák. Rozhodně nadprůměrná kniha.