Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Navzdory dálkám / Western Union

77%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Navzdory dálkám / Western Union
 Všechny obaly
Navzdory dálkám / Western Union
 Všechny obaly
Navzdory dálkám / Western Union
 Všechny obaly
Navzdory dálkám / Western Union
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Western Union

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Návrat - 1994
ISBN: 978-80-7376-187-5
Počet stránek: 264
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Návrat (1994) 978-80-7376-187-5 264
Olympia (1991)
K. Červenka (1946)

Wayne Cameron vyhoví přání své vážené bostonské rodiny a začne studovat práva na Harvardově univerzitě, brzy však zjistí, ža ani vlastní volba studia medicíny není tou pravou průpravou pro život. Jako greenhorn odchází na Západ a uzavírá přátelství s trojicí báječných chlapíků. Kovbojové a ostřílení hoši Vance, Jack a Tom se spolu s ním připojí k pracovníkům, kteří budují první telegrafní spojení napříč zemí. Namáhavá práce u Western Union, neustálé nebezpečí, jehož původcem jsou nejen lidé na počátku občanské války Severu proti Jihu, ale i příroda, upřímné kamarádství a samozřejmě i láska - Vance Shawa a saloonové dívky Ruby, Camerona a prospektorské dcery Kit - formují mladíkův životní postoj. Zane Grey sám na důkaz obdivu věnoval příběh všem obětavým, kteří dokázali do pustiny přinést civilizaci.
(oficiální anotace)

Vydání z roku 1946 vyšlo pod názvem Western Union, vyd. Nakl. K.Červenka, Praha.

Vydání nakl. Melantrich vycházelo na pokračování v roce 1970. Ilustroval je Boh. Konečný (Bimbo). (Založil/a: kuburumba)

(více)  

Štítky

více  
Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Francoa
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 11. 2011, 9:41
Román Navzdory dálkám vyšel již několikrát v moderním,vtipném překladu Jiřího Pobera a Slávky Poberové.Musím uznat,že překlad je lepší než ten původní z roku 1946.Román vyšel v jejich překladu poprvé jako Western Union v roce 1970 a potom již pod názvem Navzdory dálkám 1973,1991 a 2010.V roce 1994 vyšel původní překlad s názvem Western Union.Wayne Cameron zelenáč se spřátelí se třemi kovboji a nechají se najmout na stavbu telegrafu.Při stavbě prožijí mnohá dobrodružství a také dřinu.Přežijí požár prérie,splašené bizoní stádo,přepadení indiány i bandity a pod..Nádherná příroda jako u Greye vždy,prostě to,co nenajdete u žádného jiného autora westernů.A samozřejmě i ta láska se tam najde.A ještě jednu zajímavost,jelikož román vznikl,až po mozkové příhodě,kdy Grey ochrnul na polovinu těla,proto byl diktován sekretářkám a ne psán rukou jako ostatní romány.V ČT již dávaly 2× film Western Union podle Zane Greye, který má s příběhem Zane Greye společný pouze název a to,že se jedná o stavbu telegrafu a jméno jednoho z hlavních hrdinů Vance Schawa.Scenárista R.Carson si vymyslel příběh zcela nový a nedodržel ani trochu základní linii příběhu.I když se nechal inspirovat některými epizodami,které přepracoval podle svého,tak ,že tyto části vyznějí úplně jinak.Hlavní hrdina knihy Wayne Cameron greenhorn,a jeho pohled na Divoký západ je úplně setřen.Richard Blake ho nemohl nahradit.Grey nikdy takovým způsobem nezesměšňoval indiány(což se tvůrcům podařilo) a líčil je vždy pokud možno objektivně. Na film se dá dívat jedině tak,když si řekneme,že s Greyem má společné pouze to,že je film také western.Ego tvůrců se zde vyřádilo!
zpravar
  19. 12. 2015, 20:28
Asi jsem měl to štěstí, že jsem narazil u téhle knihy právě na vydaní, které vycházelo v Ahoj na sobotu nejspíš v roce 1970. Nádherný ilustrace a skvělý překlad