Zpověd šílence

Zpověd šílence Originální název: The Mad Man's Tale

Domino - 2006
ISBN: 80-7303-301-1

Domino (2006) 80-7303-301-1 520

Francisu Petrelovi bylo sotva dvacet let, když ho vlastní rodina nechala zavřít do psychiatrické léčebny. Dnes je mužem středního věku, který je odkázán na hromady léků, jež mají umlčet hlasy v jeho hlavě. Zdá se, že Francise nečeká nic než dlouhá řádka fádních dnů, avšak návštěva již uzavřené léčebny v něm probudí temné vzpomínky na nevyřešenou vraždu mladé sestřičky, jejíž znetvořené tělo kdysi nalezl. Francis začne sepisovat své znepokojivé vzpomínky na zeď pokoje. Na bílých plochách jeho skrovného příbytku se začíná rozvíjet strhující drama z léčebny, za jejímiž neprostupnými zdmi se odehrávaly věci, které Francise dodnes vyvádějí z míry. Kdo je onen záhadný „Anděl“, jenž před dvaceti lety spáchal brutální vraždu? A jak je možné, že případ nebyl nikdy vyřešen? Francis se nechává příběhem stále více pohltit, avšak spolu se zašlými vzpomínkami se do přítomnosti vynořuje i tehdejší vrah, který samozřejmě vůbec nestojí o to, aby byl odhalen... (Založil/a: malc8k)

orisi
  28. 2. 2014, 11:22
Moje nejoblíbenější knížka od Johna. Pro většinu čtenářů to bude těžké čtení. Pokud víte o podobných potížích s "hlavou", kniha Vás vtáhne do děje. Tyto potíže mi nejsou cizí, knížka je tak dobře napsaná že se čte prakticky sama. Patří k mým nejčtenějším společně s Koulí od M. Chrichtona.
skranak
  9. 1. 2015, 16:45
Pro mě byla tato kniha utrpením číst, blábol na 520 stran. Vůbec se tam nic nedělo a závěr byl ošizený. Sice jsem to přečetla a čekala, že se to rozjede,ale nerozjelo.