Wanted

Wanted Originální název: Wanted

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-507-5

Domino (2010) 978-80-7303-507-5 328

Seděly spolu v cele, ale jinak neměly nic společného. Čtyřiadvacetiletá Diana byla ještě nedávno policistkou plnou ideálů. Pak ale odmítla mlčky přihlížet justiční vraždě, což se jí krutě vymstilo. Stačil jediný nastrčený důkaz a ocitla se za mřížemi. Celu sdílí s mnohem starší Gail, která už za vězeňskými zdmi pobývá dlouhých osmnáct let. Kdysi se spolu s partou politických radikálů podílela na loupežném přepadení banky, při němž přišli o život nevinní lidé. Ona však nebyla vražedkyní, nýbrž obětním beránkem. Dvě ženy, které se ocitly ve špatnou chvíli na špatném místě. Obě touží po odplatě a jsou ochotny riskovat cokoli, jen aby dokázaly svou pravdu. Útěk z vězení může přinést cokoli – ospravedlnění i konečnou zkázu. Hranice mezi právem a bezprávím je tenká jako vlas. Stačí málo, aby člověk uklouzl a z pronásledovatele se stal štvancem… (Založil/a: malc8k)

Kim Wozencraft Kim Wozencraft
*04.12.1954

ondrasek
  19. 12. 2015, 9:57
Obsahuje spoiler spoiler Až do společného útěku z vězení se mi kniha líbila dost. Pak ale začalo přibývat hloupostí a nesmyslného jednání a i tempo knihy dost zvolnilo. A konec je úplně přitroublej.
Taky mohl někdo autorce poradit, že světelný rok není jednotkou času, ale vzdálenosti.
sauzie
  5. 1. 2013, 21:17
Nečetlo se to celkem špatně, ale abych pravdu řekla, už jsem četla lepší. Jsou knihy, ke kterým bych se vrátila, k této asi ne.