Amazonie

ISBN: 978-80-7507-638-0

BB art (2016) 978-80-7507-638-0 408
BB art (2012) 978-80-7461-240-4 405
BB art (2008) 978-80-7381-232-4 405

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen - bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba - moc převyšující lidskou představivost -, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic… AMAZONIE. (Založil/a: aceCZ)

Pend
  19. 10. 2012, 15:42
Druhá kniha od Rollinse, kterou jsem četl. Velice dobře napsaný příběh. Jestli Se Rollins vykrádá, netuším. Ta idea se stromem jako zdrojem, kde jen jsem to už četl nebo viděl... Co mě pobavilo, byli třicetimetroví kajmani (pokud to nebyla chyba překladatele - místo stop metry).
Venceslao90
  31. 12. 2012, 17:00
Čtivá snůška blbostí, asi tak bych tuto knihu charakterizoval. Je to docela napínavé, prostředí amazonského pralesa je celkem pěkně vykresleno, ale příběh je těžké béčko. Navíc nad některými pasážemi knihy jsem opravdu jen kroutil hlavou jestli to myslel autor skutečně vážně. Tak např. sedíte na zemi se svázanýma rukama a nohama a nemůžete se hnout? Nebojte, přijde jaguár a osvobodí vás...Těžko to lze někomu s klidným srdcem doporučit...Od tohoto autora si chystám do budoucna přečíst ještě Ledový ostrov (anotace mě docela zaujala), tak doufám že ten dopadne lépe než Amazonie.
scajo
  26. 12. 2012, 20:05
Jasně, je to pralesní béčko, ale co je na tom špatného, když se autorovi podařilo udržet mě v napětí, na mnoha místech překvapit a občas i vítaně znechutit. Amazonie je jedna z těch knížek, která sice není dokonalá, ale nejde odložit. Stejně jako uživatelce clotho, i mně přišlo, že čtu film - obrazy vyvstávaly samy a bylo na co koukat :)
nečik
  23. 8. 2011, 18:44
Taky už tu někdo reagoval, že je to jeho první kniha od Rollinse. Pro mě také a při zpětném pohledu s jistotou ta nejlepší. Zfilmování radši nechci, protože co dokáží někteří scénáristi s předlohou stojí někdy za políček (viz. Zaklínač / seriálový Zaklínač).
dalimoni
  7. 2. 2011, 10:50
Má první kniha od Jamese Rollinse, zajímavá, velmi čtivá, zajímavý příběh. Barvité líčení amazonského pralesa se všemi nástrahami, které přináší. Pokud by to někdo zfilmoval, tak by to mohl být pěkný a zajímavý film. Každopádně Rollins nezklamal a asi si přečtu od něho další knihy.
hladass
  14. 9. 2016, 21:54
Na jméno James Rollins jsem narazil u recenze některé z knih Cliva Cusslera a když jsem viděl Amazonii v Levných knihách, nebylo co řešit... A rozhodně nelituji... Je to sice až brakový příběh plný nelogičností, silně fantastický, ale na druhou stranu plný napětí, akce a dobře napsaných dialogů... Prostě kniha, která se dobře čte... A existuje u těchto "béčkových" knih snad něco důležitějšího? Myslím, že ne... Amazonie byla má první kniha od Jamese Rollinse, ale určitě ne poslední...
pospa27
  9. 1. 2011, 13:34
Skvělý příběh. První kniha od Rollinse, která se mi dostala do ruky a těším se na další. Poutavé čtení, bez hluchých míst, které má spád od začátku do konce.
bojovnicka
  8. 10. 2012, 16:39
Moje první kniha od Rollinse a jsem nadšená. Mám ráda napínavé příběhy (autoy S. Berry, D. Brown) a tento se jim rozhodně rovná. Posledních 100 stran jsem četla v kuse - nemohla jsem odtrhnout..
honzajh
  2. 1. 2012, 21:37
Toto je první kniha co jsem přečetl od Rollinse a po přečtení téhle knihy si určitě chci přečíst další kníhy od tohohle autora. Jinak k Amzonii jedním slovem - výborný!!!
clotho
  28. 9. 2010, 19:54
Ač byl děj chvílemi opravdu šílený, od této knížky jsem se nemohla odtrhnout. Spíš mi připadalo, že sleduji film, než že bych četla knihu... dokonce mě to tak chytlo, že jsem se začala intenzivně zajímat o priony :))
aceCZ
  15. 5. 2010, 14:47
Jedna z prvních knížek od Rollinse, které jsem četl. Dechberoucí příběh od kterého se nemůžete odtrhnout. 95%
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 9:55
Amazonie je perfektní thriller pro chvíle, kdy chcete vypnout a na moment uniknout z reality. Uspokojí většinu požadavků, jaké na takovou knihu můžete mít. Napětí, záporáci, boj o život, zmutovaná zvířata, mystická kletba, romantická zápletka, taje člověkem netknuté přírody, to všechno v knize najdete. Nepředvídatelný a originální konec je jako třešnička na dortu. Hlavní postavy působí opravdově, nicméně během příběhu se vyskytne několik sci-fi prvků, kdy si realisté možná řeknou, že tohle je už přes čáru. To je jediné, co bych knize vytkla - vážně pojatý začátek v kontrastu s přehnaně neuvěřitelnými sci-fi pasážemi. Příběh i přesto plyne svižně, neustále se něco děje, takže nuda čtenáři určitě nehrozí. Další věc, na kterou bych chtěla upozornit především slabší povahy, je velká brutalita některých scén. Zejména z těch, kde vystupuje sadistická šamanka, by vám nemuselo být úplně dobře.
VA
  21. 9. 2013, 11:08
Napětí až do konce, proto čtete a čtete a čtete... Je jasné, že do reality to má v mnohém velmi daleko, ale kniha je podle mě dobře napsaná a čtivá. Otázkou je, co by na to řekl např. nějaký biolog. :)
KatkaN
  24. 12. 2012, 19:33
Pro Pend: Mně to trochu připomíná film Avatar, jak tam měli ten posvátný strom.. Na ten název stromu z Avataru si teď nevzpomenu.
Mira
  24. 10. 2012, 9:00
Knížka není špatná,rozhodně napínavá,plná děje.Jen jsem od pana Rollinse četla lepší.Například Jidášův kmen.
Flynn
  25. 1. 2012, 10:54
Jako první jsem četl Mapu z Kostí a musím říct, že Amazonie (nebo naopak Mapa z Kosti- neresil jsem, která vyšla dříve) jedou vpodsatě po stejné linii.POZOR SPOILER!!!! Hrdina, ve druhé skupině hrdinka... napětí, vzplanutí, láska, nasazený špion, zmar a smutek, štěstí a radost, happy end.... no kdybych to četl prvně, tak si to asi možná i vychutnám. Takhle (jelikož jsem Mapu z Kostí četl hned před touto knihou) jsem si jen říkal jak může tento vpodstatě po stejné linií vedený příběh v jiném kabátku mít takový úspěch. Obávám se, že je to asi poslední kniha, kterou jsem od Rollinse četl... možná až pozapomenu tu jeho klasickou linii. Kniha je čtivá, to nemohu říci :o), ovšem je fakt jenom převlečená a dějově stejná jako Mapa z Kostí.
Childe
  24. 2. 2012, 22:12
Autor zaplete několik módních zelených témet dohromady a je z toho trochu béčkový příběh plný nereálných a zároveň předvídatelných zvratů. Jediné co lze vyzdvihnout je, že se to dobře čte.
A doporučuji fanouškům klanu Omaticaya (Ban-Ali) a jejich Stromu (Jagga) jako pozemskou verzi Avataru.
HáTa94
  28. 7. 2015, 21:20
Tak tato kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Úžasný dobrodružný příběh, nádherné prostředí, kmen Ban-Ali a jeho posvátný strom. Podle mého názoru je Amazonie jednou z nejlepších Rollinsových knih, které jsem zatím četla. A závěr knihy byl pro mě úžasnou tečkou (ať už se jednalo o příběh hlavních aktérů nebo o příběh stromu).
gmilena
  13. 5. 2013, 18:26
Zatím jednoznačně pro mne nejlepší kniha od Rollinse,kterou jsem četla.Akční, napínavé a velká fantazie. Přečetla jsem za tři dny.Všechno co vyšlo od Rollinse v češtině již vlastním, manžel čte jeho knihy s předstihem v angličtině.
terunka003
  18. 3. 2013, 21:42
Poutavé, akční, biologické, napínavé, krvavé, zvráceně nechutné a ta pointa?! Úžásné letní čtení. Pro mě jako biologa něco neuvěřitelného.
abssint
  22. 1. 2013, 12:35
Má první kniha od Rollinse. Po přečtení jsem byla nadšená. Později jsem zijstila, že všechny jeho knihy jsou si podobné, a už ztrácely ten nádech něčeho nového. Ale tahle byla první. Tak za čtyři hvězdy...:o)
tterez
  20. 10. 2012, 13:08
Napínavé, prostě perfektní kniha. Nepochopím, jak to mohl Rollins vymyslet. Je to promyšlené do takových detailů, paráda! Kdybych to psala já, musela bych se třistakrát vracet tam a zpátky a určitě bych se zamotala. Naprosto chápu, že na to musí mít tým lidí, kteří se na to podívají jiným pohledem.
Lilli
  6. 3. 2012, 11:31
Výborná knížka, vřele doporučuji.Tohle není čtení, ale prožívání dobrodružství. Já narozdíl od Flynna snad ani žádnou podobnost mezi mapou z kostí nevidim. Amazonie je mojí 7. knihou od Rollinse (prvních 6 je serie o Sigma force) a dále budu pokračovat ve čtení jeho knížek.
martinibejby
  4. 10. 2010, 13:27
Popravdě moje první knížka od J.R. a naprosté nadšení.
Vynikající nápad děje, zvláštních protivníků a dokonalý popis + příběh.
Mohu jen doporučit je to výborné dobrodružství...
Teď už je to jen a jen na vás zda číst či nečíst.
(momentálně vlastním už 6 knih za půl roku jeho čtení a dokavaď mu toto psaní vydrží tak
ho budu i nadále kupovat)...