Nezvestná

Profil knihy je v jiném jazyce

Nezvestná
Originální název: Still Missing
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2422-3

Ikar (2011) 978-80-551-2422-3 288

Tridsaťdvaročná obchodníčka s nehnuteľnosťami Annie O´Sullivanová si v ten osudný deň naplánovala tri úlohy – predať dom, zabudnúť na nedorozumenie s matkou a nezmeškať večeru s nekonečne trpezlivým priateľom Lukom. O deň otvorených dverí v dome, ktorý ponúka na predaj, je chabý záujem. Práve sa chystá odísť, keď v dodávke prichádza posledný návštevník, solídny štyridsiatnik. Zdá sa, že sa na ňu predsa len usmeje šťastie...
Namiesto toho sa Annie stane obeťou únosu a prežije rok zatvorená v horskej chate, týraná a znásilňovaná psychopatom. Čitateľ sa to dozvie hneď na začiatku, keď Annie, ktorej sa napokon podarí utiecť, rozpráva svoj krutý príbeh psychiatričke. Jej priam neuveriteľná, trpká výpoveď spolu s obrovským úsilím vyrovnať sa s traumou a nadviazať na predchádzajúci život sa preplietajú s pátraním polície po totožnosti únoscu. Prípad komplikuje Annina predtucha, že jej hrozný príbeh sa ešte zďaleka neuzavrel.
Pravda človeka nie vždy povznáša!
Nezvestná je román plný nečakaných zvratov, zručne napísaný príbeh o tom, čo všetko človek vydrží v neľudských podmienkach a čo je schopný podniknúť pre svoju záchranu, slobodu a dôstojnosť.

Z anglického originálu Still Missing (St. Martin’Press, New York, USA) preložil Karol Vlk.

Chevy Stevens Chevy Stevens
*1973

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:01
Zo začiatku mala kniha dosť rýchly spád, bavila ma. Ale v strede som sa začala nejako nudiť. Opisy situácií mi prišli dosť nudné, ničím zaujímavé. Ale koniec to zachránil :) Preto dávam 4 hviezdičky :)
VášniváČitateľka
  23. 1. 2016, 15:12
Zaujímavo napísaná kniha, kde je hneď od začiatku jasné, že obeť prežije.. No neubralo to na napätí. Vierohodne opísaný psychický stav tej "šťastnej" ženy, ktorá unikla po takej dlhej dobe psychopatovi.. Určite odporúčam! Už som zvedavá či Nepoznaný bude rovnako dobrá kniha.. :-)