Tajný mandarín

Profil knihy je v jiném jazyce

Tajný mandarín

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2454-4

Ikar (2011) 978-80-551-2454-4 320

Tajný mandarín je to, čo Truman Capote nazval „faction“ – zmes reality a fikcie. Bez mučenia priznávam, že som dbala hlavne na to, aby som vymyslela dobrý príbeh, ale vždy keď to bolo možné, zachovala som historickú presnosť. Fortune uskutočnil niekoľko dobre zdokumentovaných výprav do Ázie a všetko si dôkladne zapisoval, sústredil sa však hlavne na botanické objavy.
Sara Sheridanová

Herečka Mary Penneyová uvrhla hanbu na svoju rodinu. Jej švagor, ambiciózny botanik Robert Fortune, v snahe vyhnúť sa škandálu ju donúti, aby ho sprevádzala na výprave do Číny, kde má pre Východoindickú spoločnosť ukradnúť čajové semená. Robert pred ňou tají skutočnosť, že je špiónom Veľkej Británie, ktorá krátko predtým zvíťazila v ópiovej vojne s Čínou. Je to nebezpečná úloha – Číňania stále považujú Britov za nepriateľov, a keby zistili, že chce vyviezť čajové semená, čakal by ho trest smrti. Mary v ťažkých podmienkach smúti za londýnskym životom a svojím synom, ktorého musela nechať u sestry. Tisícky kilometrov od domova Mary objavuje pocit slobody, ktorý získala prezlečená za muža.

Nezabudnuteľný príbeh o láske, vnútornej sile a nezlomnom odhodlaní – o silnej žene, ktorá sa rozhodne presadiť vo svete mužov, a o mužovi, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby splnil svoje túžby.

Z anglického originálu The Secret Mandarin (Avon, HarperCollins Publishers, London) preložila Tamara Chovanová.

Sara Sheridan Sara Sheridan
*07.06.1968