Ples vlčic - Prokletá komnata

Ples vlčic - Prokletá komnata Originální název: Le bal des louves, 1. La chambre maudite

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1408-3

Knižní klub (2005) 80-242-1408-3 320

Strhující román, odehrávající se ve středověku, nás přivádí na francouzký venkov, do kraje Auvergne... Ze svého impozantního hradu tu vládne svým poddaným Francois de Chazeron, pán z Volloru a z Montguerlhe...který má neobyčejnou zálibu v alchymii a v krásných ženách. Když poprvé pohlédne na půvabnou Isabelu, dceru jednoho ze svých leníků, a dozvídá se, že dívka se bude vdávat, vyžádá si starobylé právo první noci.
Isabela se pokusí i se svým snoubencem uprchnout, le de Chazeron ji dožene a poté, co proti její vůli uplatní své právo, nechá ji uvrhnout do lesa mezi vlky. Mezi ženami z Isabeliny rodiny a vlčí smečkou však existuje zvláštní, tajemné pouto...
zdroj: přebal knihy (Založil/a: Marie.v)

Illaa
  5. 2. 2013, 16:06
Tento žánr knih nemám bohužel moc ráda, přečetla jsem si to jen proto, že jsem chtěla jednou zvolit trochu jiný žánr než obvykle čtu. Neříkám, že to bylo úplně špatné, věřím, že někdo právě tento žánr preferuje, ale mě by mnohem více bavilo, kdyby to byl normální historický příběh a ty báje o vlkodlacích, které jsou hlavním tématem knihy si mohla autorka odpustit. Druhý díl asi vyhledávat nebudu.