Ples vlčic - Isabelina pomsta

Ples vlčic - Isabelina pomsta Originální název: Le bal des louves,La Vengeanced'Isabeau

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1479-2

Knižní klub (2005) 80-242-1479-2 408

Dvoudílný historický román Ples vlčic, jehož první část, Prokletá komnata, čtenáře uvádí do fascinujícího příběhu o ženách-vlčicích, je bouřlivýn obrazem středověké Francie. Ať už prostřednictvím hrdinek přijedeme ne starobylé panství v auvergenských lesích nebo navštívíme dvůr krále Františka I., prožijeme nevšední chvíle, plné vzrušení, úkladů i lásky...
Isabela mistrně spravuje obchod, kde se stříhá a vyšívá nejkrásnější hedvábné prádlo v celém království. Kolem ní se točí její vnučka Marie, veselá a kurážná dospívající dívka, zbožňovaná na Dvoře zázraků. S mladýn Constantem, přítelem z dětství a synem trpaslíka Bubáka, tropí výtržnosti a provokuje královskou policii. Přesto dojde jednoho jarního dne v novém, spořádaném Isině životě k náhlému zvratu. Dohledem nad rezortem spravedlnosti ve funkci nového velitele královské policie není pověřen nikdo jiný než Francois de Chazeron. Přišel do Paříže, aby Isabelu našel a zničil. (Založil/a: Marie.v)