Černý řád

BB art - 2015
ISBN: 978-80-7507-517-8

BB art (2015) 978-80-7507-517-8 416
BB art (2007) 978-80-7381-099-3 414

Strhující příběh o tajemné hádance, sepsané v záhadných runách, která po vyluštění může odpovědět na otázky, jež mátly lidstvo od počátku času… otázky, jež jsou současné jako dnešní novinové titulky, a zároveň prastaré jako biblické knihy… otázky o vzniku života. Ničivý požár v kodaňském knihkupectví rozpoutává vyčerpávající hon po čtyřech kontinentech. Žhářství a vražda odhalují zákeřný plán na krádež Bible, jež kdysi patřila Charlesu Darwinovi, otci evoluční teorie. A velitel Gray Pierce se po hlavě vrhá do záhady, jejíž kořeny sahají k nacistickému Německu... a k obludným pokusům, konaným v dávno opuštěné laboratoři pohřbené v prostorách vykopaných pod jedním kopcem v Polsku. Na jiném kontinentu v odlehlém klášteře vysoko v Nepálu propuká hromadné šílenství a buddhističtí mniši propadají kanibalismu a sadistickému mučení. Doktorka Lisa Cummingsová, mladá americká vědkyně zkoumající tyto ukrutnosti, se náhle stává cílem brutálního vraha, který pracuje pro skryté síly, jež celou záležitost chtějí za každou cenu utajit. Lisiným jediným spojencem je přestrojený poutník Painter Crowe – ředitel SIGMA Force, elitní jednotky amerických vědců a vojáků ze Zvláštních sil –, který již také vykazuje příznaky nepochopitelné choroby, jež zničila mysli mnichů. Nyní je na Grayi Piercovi, aby zachránil Paintera i Lisu, a s nimi vlastně celý svět. SIGMA Force se pokouší odhalit sto let starý plán, který hrozí likvidací stávajícího světového pořádku... a navždy změnit osud lidstva. Černý řád Jamese Rollinse kombinuje historický záběr Šifry mistra Leonarda s napětím nejlepších akčních thrillerů dneška. Jedná se o klasické dobrodružství – o nápaditou a dech beroucí pouť s mnoha úžasnými odhaleními... a zároveň také o znepokojivě nový pohled na naši úlohu v celém vesmíru. (Založil/a: aceCZ)

Pend
  19. 10. 2012, 15:47
Moje první kniha od Rollinse. Velice dobře napsaná. Mám rád thrillery s historickými záhadami a Rollins vypadá velice nadějně. Pro ty, co se jim líbila Šifra mistra Leonarda.
Elleyne
  7. 5. 2013, 15:19
Moje druhá kniha od Jamese Rollinse. Jako ostatní knihy autora má spoustu zvratů, napětí, zajímavého vědeckého poučení a člověk si nikdy dopředu nemůže být jistý, co všechno se ještě stane.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:39
Klasika od Rollinse, která mě bavila o dost víc než Ledový ostrov nebo Pohřbeno v hlubinách. Autor vám hodí pod nos několik "šokujících" momentů, někdy drastických, ovšem čím víc jsem toho od něj přečetl, tím méně mě dokázal překvapit, natož šokovat. Stále ovšem jde o napínavé čtení, kdy budete zvědavi, jak to celé končí.
aceCZ
  15. 5. 2010, 20:59
V pořadí třetí román o SIGMA FORCE
Opět skvělá kniha, jako jsou pro mě ostatně všechna díla od Jamese Rollinse. Opět strhující děj, kdy fandíte hrdinům, aby je ten padouch nedohonil a když už je dohoní, tak aby všechno dopadlo dobře.
maciii
  22. 9. 2011, 23:49
James Rollins má neuvěřitelnou fantazii a zároveň vše, o čem píše, má detailně nastudované, takže jeho knihy působí velmi věrohodně. A přestože i tahle není vyjímkou a je plná akce a sympatických hrdinů, už jsem ji tak nepropadla. Snad je to tím, že je již mou pátou přečtenou Rollinsouvou knihou, a každý sebedokonalejší a imaginativnější spisovatel nakonec začně opakovat své postupy, osvědčené v předešlých dílech.
Quinzy
  11. 10. 2012, 10:26
Kniha byla jako román napsána skvělou formou s prvky záhad, sestavení vyšetřovacího týmu
Lilli
  16. 1. 2012, 17:24
Pro mě jedna z nejlepších knih od J. Rollinse. Naprosto jsem propadla serii o sigma force. Děj je i tentokrát ohromný a na konci knížky zapadne všechno na svoje místo.