Chlapi, neštvite nás už!

Profil knihy je v jiném jazyce

Chlapi, neštvite nás už!

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-551-2352-3

Ikar (2010) 978-80-551-2352-3 184

Kniha Emmy Tekelyovej je podľa mňa určená všetkým ženám. Je to, ako keby ste si sadli s kamarátkou, klebetili o svojich partneroch a zhodli sa, že ten chlap, s ktorým žijete už dosť dlho, je niekto úplne iný než ten, ktorý vás očaroval pred rokmi mužnosťou, pozornosťou, vášňou... Ale vstúpme si, milé dámy, do svedomia, nie sú často muži iba výsledkom našej dlhoročnej snahy prerobiť ich na svoj obraz? Chvalabohu, že sa nám to nikdy nepodarí, veď o čo iskrivé by sme sa v živote pripravili!
Hana Gregorová, herečka

„Ženy chcú ideály, robia si z nás falošné modly a my muži nemáme dosť síl, aby sme zostúpili dolu a ukázali im svoje slabosti, pretože máme strach, že stratíme ich lásku. Nie dokonalých, ale nedokonalých nás treba ľúbiť.“ Tieto slová napísal Oscar Wilde. Kedysi som ich v predstavení „Ideálny manžel“ hovoril s veľkou iróniou, ale dnes s odstupom času si myslím, že človek si nemá idealizovať svojho partnera, naopak, treba ho pochopiť takého, aký je. Nemeňte nás mužov nasilu. My sa zmeníme sami, pokiaľ to budeme chcieť urobiť pre vás, a to dokáže len láska.
Jozef Vajda, herec

Vzťahy, o ktoré sa človek nestará, jednoducho umrú. To je asi najdôležitejšia veta z knihy, ktorú práve držíte v ruke. Emma Tekelyová vie, o čom píše. Je vydatá tridsať rokov. Knižke nechýba humor a vtip, a ak chcete, aby váš vzťah neumrel, prečo sa neinšpirovať? Úsmev dokáže zázraky. V živote aj vo vzťahoch je mnoho vecí, ktoré nemusíme riešiť iba smrteľne vážne.
Katarína Brychtová, moderátorka