Diablo - můj vysněný kůň

Originální název: Pferd meiner Traume

Akcent - 2006
ISBN: 80-7428-590-5

Akcent (2006) 80-7428-590-5 156

Otec Riki stále nutí,aby si zlepšila známky ve škole.Její matka tráví většinu dne v práci a na Riki nemá téměř čas.Riki má teď mnohem důležitější starosti,než je škola.To,co Riki znepokojuje především,není chování rodičů ani špatné známky ve škole - je to Diablo.
Diablovi,tomu nejkrásnějšímu koni,jakého kdy Riki viděla,surově ubližuje jeho majitel.A Riki se rozhodne Diablovi pomoct.Když jí pak matka zakáže,aby chodila do stáje,Riki je zoufalá.Její láska k Diablovi je však velmi silná.Pokusí se zachránit Diabla i za cenu toho,že překročí zákaz svých rodičů.
Nebude to mít ale vůbec snadné.Diablův majitel totiž není surový jen ke zvířatům.Bez váhání zaútočí i na bezbranného člověka. (Založil/a: *MishA*)

Shax
  28. 10. 2011, 23:14
Vidím toho koňáka, jak se plíží k mé knihovně..Rukou zašátrá ve svém kabátě...a podstrčí mi tenhle titul do knihovny! Jiné vysvětlení nevidím.
LiaFee
  29. 10. 2016, 23:34
Kdyby mi bylo dvanáct, asi by mě tahle kniha hodně bavila. Dvanáct mi už ale vážně není, přesto jsem ji zvládla dočíst. Bylo to hodně naivní a místy už i otravné, ale na druhou stranu to mělo slušnou gramatiku, i když místy trochu nešťastný překlad, řekla bych. Chyby na tomhle příběhu najdete, to rozhodně. Ale když to budete brát jako příběh o koních pro dvanáctileté slečny, vlastně je to celkem dobré.
Kenty
  1. 9. 2016, 13:53
Knihu jsem četla na dvakrát... na podruhé jsem jí s velkým přemáhaním dočetla. Asi kdybych byla koňákem, tak mě kniha pohltí, ale bohužel...