Originální název: The Night Spider

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-934-9

Domino (2013) 978-80-7303-934-9 384
Domino (2006) 80-7303-290-2 384

Každá z jeho obětí spí klidným spánkem v bezpečně uzamčeném bytě ve vysokém patře manhattanského věžáku. Každá je před smrtí svázána prostěradly tak pevně, až se zařezávají do kůže, a následně ubodána. Každá pomalu vykrvácí. Žádná však nedokáže skupině detektivů poskytnout jediné vodítko k vrahovi. Dveře zůstávají zamčené a pavoučí muž uniká.
Ani kapitán Thomas Horn, detektiv ve výslužbě, jenž je k nevysvětlitelným vraždám povolán, nedokáže ze strnulých, k výkřiku otevřených úst nic vyčíst. Kromě způsobu usmrcení a posledního hrůzného zážitku nespojuje zavražděné vůbec nic. Kdo je ten šílený predátor, který leze po stěnách domů s neskutečnou lehkostí a stejně tak snadno proniká do ložnic svých obětí?
Detektiv se usilovně snaží rozplést krvavou pavučinu, ale místo toho se do ní stále více zamotává. Naproti tomu noční pavouk je na svou další oběť připraven. Má se jí stát samotný detektiv, nebo jeho manželka? (Založil/a: malc8k)

Peetuliska
  25. 2. 2014, 19:44
Městem se potlouká vrah, který své oběti váže do prostěradel, aby vypadaly jako chycené v pavučině, začne se mu přezdívat pavouk i proto, že se šplhá po mrakodrapech s lehkostí pavouka.

Kniha se čte lehce, příjemná oddychová četba.
Pend
  6. 8. 2014, 15:52
Celkem standardní detektivní thriller ala Deaver. Nechybí jeden zajímavý zvrat. Řada věcí je v knize nakousnutá, ale nedořešená, závěr byl na můj vkus poněkud uspěchaný.
maurarita
  26. 3. 2016, 17:31
Pěkná a nenáročná detektivka se zajímavým tématem , čte se lehce takže je to spíše na dlouhé večery na dlouhé chvilky.
tomdra
  5. 9. 2014, 11:10
Pěkný příběh o detektivovi, který je už ve výslužbě, ale musí se vrátit vyřešil zapeklitý případ sériového vraha. Když ho dopadne, tak si myslí, že už je konec, ale není tomu tak.
cachanell
  13. 5. 2014, 20:34
Detektivka, která moc nepřekvapí. Pro milovníky detektivek sice zajímavé téma, ale tak nějak nedopracované. Přečtete, ale zapomenete.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:14
Průměrná detektivka, ve které se odehraje alespoň jeden zajímavý twist. Jinak se nejedná o dílo, ke kterému se budete s láskou vracet. Jako ostatní Lutzovy knihy, které jsem četl (Noční host, Noční strach) jsou dobré na dovolenou, delší cestu autobusem nebo tábor, kdy potřebujete vyplnit volnou chvilku a nepotřebujete se příliš soustředit.