Harry Potter a Kameň mudrcov

Profil knihy je v jiném jazyce

Harry Potter a Kameň mudrcov
Originální název: Harry Potter and the Philosopher's Stone
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Ikar - 2000
ISBN: 80-7118-971-5

Ikar (2000) 80-7118-971-5 320

Harry Potter je sirota žijúca u svojich príbuzných, Dursleyovcov. Tí sa o neho starajú len z povinnosti a je to aj vidieť. Veru, pre chlapca život nie je med lízať. Myslí si, že je obyčajný chalan. V jeho jedenástich rokoch sa však začnú diať podivudodné veci – dozvie sa, že jeho rodičia boli slávni čarodejníci a on po nich zdedil ich schopnosti. Dostáva záhadné listy, navštívi ho obor sympaťák, na jeho radu sa prihlási na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Tu sa naučí hrať metlobal a stretne sa v boji so svojím úhlavným nepriateľom…

ashleynka
  14. 11. 2016, 9:25
Túto knihu som čítala ešte dávno, približne v čase, kedy vyšla, a hltala som stránku po stránke. Bolo to vtedy obrovské "šialenstvo" a ja som sa ním nechala tiež opantať :) Teraz, keď už som staršia a od vydania tejto knihy uplynulo už pár rokov, často sa prichytím, ako sledujem túto knihu na mojej poličke a zvažujem, že si ju prečítam ešte raz :)
weezy22
  1. 9. 2016, 7:53
Najlepšia séria! Moje detstvo bude navždy zasvätené knihám Harryho Pottera. Obdivujem pani J. K. Rowlingovej za taký výborný nápad na knihu.