Noční strach

Originální název: Fear the Night

Domino - 2006
ISBN: 80-7303-322-4

Domino (2006) 80-7303-322-4 408

Přichází se západem slunce a rozsévá smrt. Z New Yorku si udělal soukromou střelnici. Mezi jeho oběťmi byli muži i ženy, Newyorčané i turisté, mladí lidé i starci. Novináři mu dali přezdívku Noční odstřelovač. Svým policejním pronásledovatelům se nepokrytě vysmívá a vyhrožuje, že počet mrtvol bude dále stoupat. Vražedné běsnění je ochoten zastavit pod jedinou podmínkou: že se jeho případu ujme legendární detektiv Vin Repetto a začne s ním hrát smrtící hru na kočku a myš.
Celá věc má ovšem jeden háček - Repetto už svým povinnostem učinil zadost a nechce se k policejní práci vracet. Ve službě strávil více než dvacet let, dosáhl vysoké hodnosti a po zranění ve výkonu služby odešel do zasloužené penze. Ani trochu se mu nechce přistoupit na zabijákovy požadavky, ale pak před jeho očima umírá další oběť a Repetto přestává váhat. Hra byla zahájena. Noční odstřelovač si ale neuvědomuje, že hrát se bude podle Repettových pravidel... (Založil/a: malc8k)

Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:19
Slušná detektivka, ze které si pamatuji velmi málo i přesto, že jsem ji četl dvakrát. Byla to první kniha od Lutze, kterou jsem četl, proto se mi líbila asi nejvíc. Nicméně žádné terno to není. Fajn odpočinek, ale nic víc.
Stirecka
  15. 12. 2013, 15:55
PRvní knížka od Lutze, kterou jsem ani nedočetla. Četla jsem převážně řadu s Frankem Quinnem, ale tahle mě fakt nechytla. Jedna zastřelená oběť za druhou, ale děj žádný vývoj, nic se nedělo. Skoro jako by to ani nebylo od Lutze.