Modroočko

Profil knihy je v jiném jazyce

Modroočko

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2400-1

Ikar (2011) 978-80-551-2400-1 352

Bola raz žena, vdova s tromi synmi, volali sa Čierny, Hnedý a Modrý. Čierny bol najstarší, výbušný a agresívny. Hnedý bol prostredné dieťa, tiché a nevýrazné. Modrého mala matka najradšej. A Modrý bol vrah.

V mestečku Malbry, kde takmer každý pozná každého, umierajú ľudia. Na istej internetovej stránke píše ktosi o ich úmrtiach tak, ako keby to boli vraždy – a on ich spáchal.
Kto sedí na sieti ako pavúk a tká smrtiace sny?
Sám seba volá Modroočko a nikdy nevytiahol päty z Malbry. Má zvláštny talent a zároveň postihnutie, stal sa mužom, no neoslobodil sa od detstva. Stráži temné tajomstvá, ale nie je s nimi sám.
Je Modroočko vrahom? Alebo hračkou v rukách síl, ktoré vedia ničiť ešte krutejšie, ako si to on dokáže vymyslieť?

Z anglického originálu Blueeyedboy (Random House, Doubleday, Great Britain) preložili Vladislav Gális a Marína Gálisová.

weezy22
  1. 9. 2016, 7:50
Tak zapletený príbeh, že záver ma úplne prekvapil. Na pár detailov bola kniha celkom pecka! Odporúčam pre všetkých milovníkov krimi príbehov.