Alchymista

Profil knihy je v jiném jazyce

Originální název: O Alquimista
Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-551-1644-0

Ikar (2007) 978-80-551-1644-0 152

Španielskemu pastierovi Santiagovi sa prisní sen o poklade pod egyptskými pyramídami. Hoci spočiatku neverí, že by ho našiel, zhoda náhod a stretnutia s tajomnými bytosťami ho presvedčia, aby sa na cestu k pyramídam vydal. Na konci tejto cesty ho však čaká oveľa väčší poklad: naučí sa vnímať znamenia osudu a počúvať svoje srdce.
Pútavé rozprávanie o chlapcovi, ktorý sa nebál naplniť svoj Osobný príbeh, si získalo srdcia všetkých generácií čitateľov. Symbolický a svojím dosahom i magický príbeh z roku 1988 je v 65 jazykoch najúspešnejším brazílskym románom.

Ľudmila F
  16. 10. 2016, 13:26
Po viacnásobnom prečítaní usudzujem, že zakaždým mi kniha dala niečo iné. Na príbehu ma zaujal pri každom čítaní iný detail, napadli ma iné myšlienky, všimla som si iné skutočnosti. Je to ale jediná kniha od Coelha, ktorá sa mi naozaj veľmi páči. Ak chcete niečo hĺbavejšie, odporúčam.
moani
  17. 10. 2014, 16:27
alchymista...knižka, o ktorej sa všade píše, že ju proste povinne musíte prečítať... je to moja prvá od coelha, ako páčila sa mi, príbeh bol zaujímavý, ano aj pointa...ale knižky tohto typu asi proste nie su pre mna a neviem či niekedy siahnem po ďalšom Coelhovi... ale páčila sa veľa ľuďom, tak smelo do toho :) (btw. kúpila som si ju v krásnom maľovanom prebale v makkej väzbe... je proste nádherná :)))