Moje pokušenie

Profil knihy je v jiném jazyce

Moje pokušenie

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-551-2209-0

Ikar (2010) 978-80-551-2209-0 264

Kate Nashová Blackburnová sa zúfalo snaží, aby so svojimi dvoma sestrami neupadla do chudoby. Odhodlane sa vydáva na cestu do severného Škótska na hrad bohatého markíza. Dúfa, že s jeho pomocou sa jej podarí znovu získať spoločenské postavenie a úctu. Cestou ju však opúšťa slúžka i pohonič a ona sa ocitne v zapadnutom hostinci zoči-voči drsným zabijakom. Nečakane jej prichádza na pomoc záhadný horal. Je to Kit MacNeill, ktorý kedysi zložil prísahu, že bude ju a jej rodinu ochraňovať. Ponúkne jej sprievod na hrad Parnell, aj keď Kate inštinkty varujú, aby neverila tomuto neotesanému, nebezpečnému človeku. Čoskoro však zistí, že za drsným zjavom horala a vojaka sa skrýva ohľaduplný, kultivovaný človek. Kto je tento muž plný protirečení s temnou minulosťou? Aké tajomstvo sa skrýva v jeho nepreniknuteľnej duši? Prečo sa Kate cíti v jeho prítomnosti ohrozená i bezpečná zároveň?

Z anglického originálu My Seduction (Pocket Books, a division of Simon ? Schuster, Inc., New York, 2004) preložil Igor Otčenáš.