Myšn impasybl aneb Svérázný mýtus

Perseus - 2003
ISBN: 80-86481-29-8

Perseus (2003) 80-86481-29-8 195
Perseus (1998)

Jedenáctá kniha série Mýtus, která se odehrává mezi knihami Nástup mýtu aneb Prima dárek pro Aahze a Mýtus pokračuje aneb Skeeve vrací úder.

Skeeve si už málem ani nepamatoval, jak mapu vedoucí k pokladu získal. Rozpačitě se dokonce přiznal, že ji koupil. Aahz ale zjistil, že je pravá. Za zlatou krávou vyrazili rychleji, než vás Dabel na Pakle obere o majetek a vy si začněte myslet, že jste udělali dobrý obchod!
Samozřejmě, že se na cestě tradičně vyskytlo pár problémů. Za jistý podíl se také na lov vydává Tanda. Mapa je ale zavede za hranici známých dimenzí a naši hrdinové musí na Bazaru navštívit Přesunovače. Ten/ta/to je vždy nasměruje ke kýženému cíli, ovšem pokaždé za sumičku rovnou pěti procentům z nalezeného pokladu. Nikdy nežádejte o pomoc Přesunovače, který se nechává platit za každou návštěvu. (Založil/a: kuburumba)