Cesta do hlubin študákova mýtu aneb Poslední zvonění

Cesta do hlubin študákova mýtu aneb Poslední zvonění Originální název: Class Dis-Mythed

Perseus - 2007
ISBN: 978-80-87010-18-1

Perseus (2007) 978-80-87010-18-1 311

Šestnáctá kniha série Mýtus.

Skeve strávil pár let na královském dvoře a pak se účastnil několika mezidimenzionálních hrdinských kousků. Je čas trochu si odpočinout. Vzal si volno, aby mohl studovat a relaxovat...
Za pár měsíců mu ale na dveře zabuší tři mladé Pervektky. Nesou mu vzkaz od Aahze, aby si je Skeeve vzal do parády a naučil je „něco ze života". Pak mu Marfa pošle svého a Kvidova kamaráda, aby ho přijal za studenta. I Kulík chce nechat někoho doučovat a Stázka zase potřebuje zkrotit synovce. Než se Skeeve naděje, jeho studijní volno se změní v učitelskou řeholi. Když ale dojde k vražednému útoku, vybuchne bomba a snaží se je sežrat Kudlanice, dochází tulpanskému mágovi, že tady jde o trochu víc než jen o skupinu studentů, která touží naučit se magii.
To si piště!
Studenti se totiž bez Skeevova vědomí připravují na velmi nebezpečnou magickou soutěž. A že neuhodnete, kde se koná? A aby toho nebylo málo, jsou vypsané sázky... a ne zrovna ve prospěch čarodějových učňů. Skeeve brzy zjistí, že pro záchranu životů svých studentů musí riskovat vlastní krk. (Založil/a: kuburumba)

Zhabza
  16. 9. 2012, 10:35
Další kniha z kvalitní serie. Kdo má rád jeden díl, má rád všechny. Tento díl jsem sice četl, ale splývá mi v celé sérii, takže objektivně moc hodnotit nemůžu.
KeyserSoze
  9. 4. 2013, 11:43
Po pár slabších dílech serie, opět jeden na vyšší úrovni. Není to jako první díly co napsal Asprin sám, ale přesto lze vřele doporučit