Originální název: Domes of Fire

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-029-4

Triton (2008) 978-80-7387-029-4 559
And Classic (1995) vyšlo pod názvem Plamenné chrámy

První kniha trilogie Tamuli, která volně navazuje na trilogii Elénium.

Panství královny Ehlany je v nebezpečí. Začalo to zvěstmi, že opět povstanou hrdinové krvavého dávnověku. Zanedlouho začaly vysočinu plenit bandy psanců, a trollové opustili své ledové nory na severu - a nikdo netušil, kam se poděli.
Pak přijel vyslanec z daleké Tamulské říše a prosil o pomoc. V říši prý řádí netvoři, dávní válečníci a zlá kouzla. Sparhawk, ochránce a manžel královny Ehlany, je císařovou poslední nadějí, protože rytíř, který dokázal zabít zlého boha Azashe, si jistě poradí i s nepokoji v Tamuli.
A tak se Sparhawk a jeho královna vydávají na dalekou cestu do východní říše. S nimi cestuje hrstka jejich věrných druhů - rytíři ze čtyř řádů, rytíř Berit, obryně Mirtai, princezna Danae a mladý zloděj Talen. Na konci cesty na ně čeká třpytivý palác plný úplatných zrádců - a také největší nebezpečí, s jakým se Sparhawk kdy setká!
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Tidusleonhearth
  8. 1. 2013, 15:57
Když mi bylo asi 12 let tak jsem přečetl předchozí trilogii Elenium. Proto, když jsem na tuhle knížku narazil, když jsem znovu přečetl původní trilogii přečetl jsem nemohl věřit vlastním očím, že pokračování lze získat!!! Byl jsem z toho u vytržení a přečetl jsem komplet serii za týden... Tato trilogie není již tak vtipná jako ta původní ale svůj standard si udržela. Proto jsem také smutný, když jsem poslední díl právě dočetl. Nebudu si nalhávat, chtěl bych aby to neskončilo...