Biely džez

Profil knihy je v jiném jazyce

Biely džez

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-551-1866-6

Ikar (2010) 978-80-551-1866-6 384

Los Angeles, 1958: Mesto na počiatku novej éry plnej ziskov. Na prvý pohľad pokojné, ale len do tých čias, kým sa pavučina pekelného zla neomotá okolo jedného muža: Dava „Siláka“ Kleina, člena losangeleskej polície, ktorého prenasledujú nemravné túžby a temné tajomstvá.
Mafia chce, aby umlčal federálneho svedka. Okresný prokurátor chce, aby zastrašil komunistického politika. Howard Hughes chce, aby našiel špinu na herečku, ktorá ním pohrdla. Jeho nadriadený, náčelník detektívov, chce, aby vyšetril brutálnu vlámačku, ktorá by mohla vrhnúť zlé svetlo na najvyššie miesta losangeleskej polície.
K tomu sa pridáva istý štátny zástupca, ktorý chce Kleina zničiť.
Dave Klein bude čoskoro stáť tvárou v tvár malému peklu, na ktoré sa premenilo jeho mesto. Je to svet, ktorý stvoril, svet, z ktorého sa za každú cenu usiluje vyviaznuť živý. Rozpráva svoj príbeh: „Už mi ostala iba vôľa pamätať si to.“ Jeho hlas je sekaný, príkry, často pôsobí rovnako surovo ako udalosti, ktoré opisuje.
Kleinova vôľa sa nás dotkne, vydesí nás! Jeho príbeh, strhujúci a ostrý ani britva, prechádza špirálou času, keď všetko vrelo, keď boli kriminálne živly ovládané dobre skrytými tajomstvami. James Ellroy ten čas zachytáva vo svojom majstrovskom románe Biely džez s mimoriadnou vervou.