Prebuď sa!

Profil knihy je v jiném jazyce

Prebuď sa!

Mám talent - 2010
ISBN: 978-80-551-2359-2

Mám talent (2010) 978-80-551-2359-2 200

Dospievajúce dievča z mesta dajú rodičia na prázdniny k tete na dedine – dostane sa do iného prostredia, prežije prázdninovú lásku či dvojnásobné očarenie. Autorka zdržanlivo, jemne a bez surovosti či hrubosti, na aké sme si v súčasnej próze už zvykli, opisuje príbeh, aký mohol zažiť ktokoľvek z jej generácie.
Pätnásťročná Táňa musí nedobrovoľne prežiť niekoľko prázdninových dní na vidieku. Napriek jej počiatočnému hnevu sa zdá, že to budú jej najlepšie prázdniny. Zoznámi sa s dvoma chlapcami, ktorí v nej vyvolajú citový zmätok a vďaka ktorým prežije prvé dotyky s rodiacou sa láskou. Tim a Marko sú celkom rozdielni, a predsa ich niečo spojí. Po nehode, ktorú Táňa prežije, ich spája starosť o jej zdravie, ale aj súperenie o jej náklonnosť. Ktorý z nich bude úspešný? Komu Táňa otvorí svoje srdce?

„Na to, aby vznikol román Prebuď sa!, som mala dva dôvody. Prvým je nostalgia za rokmi mladosti. V každej žene sa skrýva dievča, ktoré si spomína na roky svojho dospievania, na prvé lásky, citový zmätok, prebúdzanie sa do dospeláckeho sveta. Pre všetky dievčatá je to viac či menej bolestivý prerod, ktorý nás vytrhol z detskej nevinnosti. Druhým dôvodom je možnosť ponúknuť dnešným dievčatám alternatívu ku knihám a filmom z amerického prostredia, ktoré je nám cudzie. Dej môjho románu sa odohráva na slovenskom vidieku a jeho hrdinami sú naši mladí ľudia.“
D. P.