Posledný boj - Kroniky Narnie 7

Profil knihy je v jiném jazyce

Posledný boj - Kroniky Narnie 7
Originální název: The Last Battle
Poprvé vydáno celosvětově: 1956

Slovart - 2005
ISBN: 80-8085-073-9

Slovart (2005) 80-8085-073-9 197

V poslednom príbehu Kroník Narnie sa spolu s našimi hrdinami dostaneme do zázračného sveta v časoch, keď v Narnii panuje kráľ Tirián, prapredok Riliána a posledný z Kaspiánovho rodu. Jeho vlasť napadnú hordy Kalormenčanov z juhu, podporované nepriateľmi usídlenými priamo v Narnii. Schyľuje sa k poslednej bitke medzi dobrom a zlom, civilizáciou a barbarstvom, štylizovaným kresťanstvom a štylizovaným islamom... Ilustrácie Pauline Baynesová.

minusha97
  10. 3. 2016, 17:24
Definitívne najhoršia kniha celej série, sklamala ma na celej čiare, nielen ako finále série, ale aj ako fantasy kniha celkovo. Kniha je nudná, nezaujímavá, zle napísaná (možno je to spôsobené prekladom, ale skrátka nedá sa to čítať) a to náboženstvo je tam cítiť až priveľmi.

Chápem, že je to kresťanská kniha, ale to boli aj tie predošlé a tie hodnotím oveľa kladnejšie. Je mi ľúto, že jedna z mojich obľúbených sérií skončila práve takto.