Poslední tango v Paříži

Originální název: Last Tango in Paris

Faun - 1998
ISBN: 80-902018-7-3

Faun (1998) 80-902018-7-3 160

Román Poslední tango v Paříži napsal americký spisovatel podle slavného stejnojmeného filmu Bernarda Bertolucciho. Film techdy vyvolal mimořádný ohlas i ostré diskuse svou otevřeností a upřímností, s níž zachytil dramatičnost vztahu mezi mužem a ženou. Alleyho román všechny tyto mimořádné hodnoty nejen uchoval, ale ve zhuštěné formě a s velkou jemností vytvořil z Poslední tanga v Paříži sugestivní literární dílo. (Založil/a: aperitiva)

Ghoulman
  13. 11. 2016, 18:33
Knihu jsem si kdysi v knihovně půjčil, protože jsem několikrát slyšel o stejnojmenném filmu, kterému se dostalo určitého kultovního statusu (a to jak díky explicitní erotice, tak výkonu Marlona Branda v hlavní roli). Ovšem nakonec jsem byl docela zklamán. Je pravda, že smíchat právě erotiku a existenciální drama je velmi zajímavý nápad, ale v této knize ani jedna ze složek příliš nefunguje. Erotická linie není příliš vzrušující a existenciální krize hlavního hrdiny zase postrádá na hloubce, či uvěřitelnosti. Poněkud rozpačitý zážitek.