Pergament

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Laser-books - 2008
ISBN: 978-80-7193-248-2

Laser-books (2008) 978-80-7193-248-2 448

Kniha upoutá především netradičním zobrazením věčného boje krutých sil nadpřirozena. Lidstvo blízké budoucnosti čelí příchodu konce světa a naději vidí pouze v úniku do rozsáhlé říše Pergamentu - obrovské věčné sféry, vůči které je náš svět pouhým zrnkem prachu. Jde o místo, kde se minulost, přítomnost a budoucnost setkávají se starobylými světy a legendami. Právě tam se mezi nepochoptelnými silami rozpoutává bezohledný boj, v němž jsou lidé pouhými diváky, zcela nepodstatnou položkou, protože zde nejde o boj mezi dobrem a zlem, vždyť obě mocnosti od sebe v tomto směru lze rozlišit jen stěží. Na řadě je tak dravost a touha po přežití, jen ve vzácných případech se jednotlivci dokážou chovat ve prospěch lidstva jako celku, obětovat vlastní život či duši beze stínu sobectví. (Založil/a: Grimnir)

Hal Duncan Hal Duncan
*21.10.1971

Nestor
  14. 11. 2010, 17:04
Naprosto úžasná kniha. Tak netradiční formu a propletený příběh jsem dlouho neviděl. Tohle si užijé jen opravdoví fajnšmekři, protože Pergament je knihou natolik složitou, že na první přečtení vám nebude jasné o čem těch 450 stran je. Připravte si hromadu aspirinu, protože tohle je kláda.
Ziriath
  2. 9. 2010, 20:32
New weird je mým oblíbeným druhem fantasy. Tato kniha se však kvůli rozvleklým rozhovorům nějakých homosexuálů a popisy činností postav, u kterých nevíme, co vlastně konkrétně dělají a jaký to má smysl, nedala číst. Víte, přes moji zálibu v inteligentní fantasy četbě jsem přece jen osoba prostých chutí a od knihy očekávám příběh, uvedení čtenáře do prostředí a děje, představení postav, tedy vědět, o co tam vlastně jde. Ne aby si ze mě autor dělal srandu, tzn. nechal mě těžce přečíst x stránek textu, a někde na konci si to (možná) dám dohromady. Ne. Nedočetla jsem, nedalo sa.