Čas jako dar

Čas jako dar Originální název: No Present Like Time

Laser-books - 2007
ISBN: 80-7193-222-1

Laser-books (2007) 80-7193-222-1 352

Druhý díl trilogie Hradební mýty.

Gio Mženeč, Šermíř Kruhu nesmrtelných, je neočekávaně poražen v rituálním souboji mladým vyzyvatelem. Ten se hned po svém vítězství vydává spolu s poslem Jantem a dalšími nesmrtelnými na výpravu k ostrovu Tris, nedávno objevenému idylickému útočišti, které by se mohlo stát spojencem v dlouhotrvající válce proti Hmyzu. Výprava se samozřejmě neobjede bez četných komplikací, nemluvě o problémech, které mezitím propuknou v domovině nesmrtelným. Steph Swainstonová, autorka pokládaná ze jeden z nejnadějnějších talentů fantastiky posledních několika let, dokazuje, že nebývalý úspěch románu Rok naší války nebyl náhodný a v druhé části brilantní trilogie doplňuje do světa Kruhu nesmrtelných řadu obdivuhodných detailů. Trilogie Hradební mýty se tak již ve svém druhém svazku stává jednoduše jednou z nejpozoruhodnějších sérií na trhu s moderní fantastikou. (Založil/a: Grimnir)

Steph Swainston Steph Swainston
*14.02.1974

Ziriath
  1. 8. 2011, 2:26
Bohužel mi hlavní hrdina přijde poněkud jako Mary Sue, se svojí schopností jako jediný na světě létat, a k tomu má kočičí oči a vlasy do pasu, což rád během popisu děje připomíná.