Květinová zkouška

Originální název: Trial of Flowers

Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-237-6

Laser-books (2007) 978-80-7193-237-6 290

Trojice hlavních hrdinů musí zabránit zničení všeho, co v životě znají. Kypícímu městu hrozí zkáza, rozkládá se zevnitř, zatímco za branami číhají armády nepřítele. Politické intriky, zmizelí bohové, pozůstatky kdysi mocné říše, protichůdné požadavky bezpočtu zájmových skupin. To vše dává vyniknout živoucí fresce metropole, která v pozadí bohatého, proměnlivého a překvapivého příběhu žije a dýchá. Každá z trojice rozmanitých postav, spíš antihrdinů než hrdinů příběhu, byla městem vytvarována do podoby více než zajímavých charakterů. Jedno mají však přes všechny rozdíly společné - tváří v tvář hrůznému nebezpečí jsou přinuceni podstoupit děsivou oběť. (Založil/a: Grimnir)

Jay Lake Jay Lake
*06.06.1964 - †01.06.2014

Vendelína
  21. 7. 2016, 16:28
Čekala jsem od téhle městské fantasy víc. Jay Lake svoje postavy doslova mučí a vlastně vás nenechá si některou moc oblíbit, protože všechny mají svoje chyby. A to někdy až takové, že byste vlastně byli nejraději, kdyby zhynuly bídnou smrtí :) ... a přesto se vám při popisech jejich trampot a peripetií navaluje.
Popisy jsou navíc mnohdy až moc košaté a zdlouhavé a kniha se nečte snadno. Člověk musí být stále ve střehu, udržovat pozornost a pamatovat si informace.
Další knihu od autora už nemám potřebu číst, čili je jasné, že mě moc nepřesvědčil.