Príbehy zo Sumhuramu

Profil knihy je v jiném jazyce

Príbehy zo Sumhuramu

Marenčin PT - 2010
ISBN: 978-80-8114-053-2

Marenčin PT (2010) 978-80-8114-053-2 96

V exotickej krajine Sumhuram, ktorá sa rozprestiera v dnešnom Ománe, sídlila kráľovná zo Sáby. Oddávna tam žili džinovia a pomáhali ľuďom. V príbehoch, ktoré voňajú kadidlom, hýria farbami, hudbou a tancom, bojuje dobro so zlom a čary majú obrovskú moc. Prenesieme sa na pobrežie Indického oceánu, ktoré brázdil bájny Sindibád, putujeme aj za strateným mestom do nehostinnej púšte.

Emíre Khidayer vyštudovala arabistiku a islámistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Ako diplomatka pôsobila v Egypte, Kuvajte a Iraku. Dnes pôsobí v oblasti biznisu. Je aktívna v rámci združenia Pro Oriente, zameraného na multikultúrny dialóg, participuje na orientalistickom blogu www.orient.blog.sme.sk. Jej kniha Arabský svet – iná planéta? vzbudila veľký ohlas a získala niekoľko cien.

Dávid Ursiny (nar. 1978, Bratislava) absolvoval VŠVU, oddelenie ilustrácie a knižnej tvorby. Ilustroval indický epos Bhagavadgíta, výber z Dobšinského rozprávok, piaty zväzok zbierky Tisíc a jedna noc aj časti Biblie.

Emíre Khidayer Emíre Khidayer