Astrid a Veronika

Originální název: Astrid and Veronika

Metafora - 2008
ISBN: 978-80-7359-154-0

Metafora (2008) 978-80-7359-154-0 255

Podnázev na přebalu: Příběh prostý, teskný a nádherný jako stmívání nad zimními poli...

Veronika se stěhuje z Nového Zélandu do pronajatého domu severně od Stockholmu. Hledá místo, kde by se vzpamatovala z nedávné smrti svého snoubence. Dům je nepřívětivý a cizí, ale postupem času mu vtiskuje svou tvář. A brzy přijde i setkání, které jí změní život. Astrid Mattsonová, kterou místní nazývají starou čarodějnicí, bydlí v jediném domě v sousedství. Stařena žijící osaměle v chátrajícím domě, pronásledovaná svou nelehkou, tragickou minulostí. Obě ženy začínají hledat cestu nejenom jedna k druhé, ale i k životní moudrosti a hlasu, jenž k nám naléhavě promlouvá z hloubi našeho srdce... (Založil/a: al-ma)

Linda Olsson Linda Olsson

chrispe
  14. 10. 2012, 22:39
Takové knihy mám ráda. Btw: mám knihu, kde chybí strany 27 a 28, kdyby mi je někdo byl ochoten naskenovat a poslat na mail, tak mi napište :D děkuji!
Astonius
  27. 2. 2014, 10:21
Hrozně těžké si na knihu udělat názor hned, alespoň pro mne - budu potřebovat čas na "strávení". V knize mi chybělo víc informací o naznačených událostech z minulosti hlavně co se Astrid týká, její rodinný život a její rodinné tragédie byly jen naznačeny. Je mi jasné, že to byl úmysl autorky nechat podrobnosti zřejmě k domyšlení si čtenářem, nepojmenovávat všechno do detailu, ale mně to tam prostě chybělo - nechtěla jsem si příběh "domýšlet", chtěla jsem vědět... A přátelství, které obě ženy navázaly, se mi nezdá moc pravděpodobné.
misssicccka
  24. 2. 2011, 9:02
Byla jsem zklamaná, vím, že je to dobrá kniha, s myšlenkou a námětem k přemýšlení, ale některé pasáže byly pro mě neskutečně nudné. Nejzajímavější část byla poslední kapitola.
cenevrec
  4. 2. 2012, 18:12
Přiznám se, že poprvé, když jsem se do knížky začetla, tak jsem jí po pár stránkách odložila. Vůbec mě neazujala. Po čase jsem se k ní tak trochu z nouze vrátila a udělala jsem dobře. Nadchla mě. Nádherně napsáno, krásný námět....Líbí se mi jak autorka detailně popisuje krajinu. Příběh jsem hodně prožívala právě proto, jak dobře vše autorka popsala.
Diorissimmo
  26. 8. 2011, 1:38
Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala. Krásný příběh o přátelství dvou žen, ve věku babičky a vnučky, z nichž každá překonává těžké životní obdodbí a odkrývá trauma z minulosti. Moc pěkné napsané, zvláště pasáže o přírodě. Nádherná a dojemná kniha a velmi silný příběh.