Originální název: Mafie

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1991
ISBN: 80-205-0116-9

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991) 80-205-0116-9 602

V. P. Borovička vydal v roce 1985 úspěšnou knihu o americké mafii poprvé. Pro nové vydání ji rozšířil o historii mafie siciliánské, která se stala centrem světového obchodu s drogami. Pohotově získal další materiály o skutečnostech dosud přísně utajovaných. v novém vydání může čtenář nahlédnout do zákulisí nedávného soudního procesu, v němž bylo obžalováno 476 mafiánů a odhaleno 120 dosud záhadných vražd.
I ti čtenáři, kteří znají první vydání Borovičkovi knihy, mají nyní možnost se seznámit s novými souvislostmi, s budováním kokainové cesty i s bojem kmotrů, odehrávajícím se převážně v ulicích Palerma, ale také v Kanadě, New Yorku a v Brazílii. (Založil/a: The_Second)

vladislaus
  26. 10. 2014, 14:02
Velmi podrobné, jak je u Borovičky zvykem, zobrazení působení Mafie v USA a Itálii. Nechápu, že veřejné orgány v těchto zemích tak dlouho nebyly schopny s mafiány zatočit. Propojení politiky, soudní a policejní moci s mafií bylo ohromné.
pove
  1. 1. 2012, 13:32
Každému, kdo se o sicilskou mafii působící v Americe v období před válkou a po ní, DOPORUČUJI. Sama jsem to hltala, ale abych si z knihy taky něco pamatovala, tak ji čtu pořád dokola, na jedno přečtení už asi hlavu nemám. Výborně popsáno vše, co se kolem mafie točilo, fakta souhlasí. Přeji příjemný zážitek.
Hraboun
  24. 8. 2012, 10:16
Úžasná kniha, skvěle napsaná, faktická a přitom ji člověk hltá jedním dechem. Rozhodně všem doporučuji, je to úžasné čtení a studnice pravd o mafii a jejím světě.