Kladivo na čarodějnice

Kladivo na čarodějnice Originální název: Malleus Maleficarum

Levné knihy KMa - 2006
ISBN: 80-7309-361-8

Levné knihy KMa (2006) 80-7309-361-8 646

Malleus Malleficarum – je jedním z nejrozporuplnějších latinsky psaných děl středověku. Obsahuje teologický výklad temných nadpřirozených sil, zejména čarodějnic, který obsahuje soudobé lidové představy, tradované nebo dokumentované případy a návody k pronásledování čarodějnic. Autoři tohoto díla byli dominikánští mniši a inkvizitoři. Kniha je psána formou učené rozpravy, kdy je předloženo tvrzení a pak hledána pro a proti. Celá je pak rozdělena do tří vzájemně propojených celků (dílů). (Založil/a: The_Second)

Jakob Sprenger Jakob Sprenger
*??.??.1436 - †??.??.1495

Heinrich Kramer Heinrich Kramer
*??.??.1430 - †??.??.1505

Bernadette
  27. 9. 2016, 12:21
Četla jsem v podstatě jen jednu kapitolu. A i ta mne neskutečně pobavila. Atmosféra doby, dogmatismus, fanatismus a nenávist k ženám z toho přímo čiší. Dovedla jsem si velmi živě představit, jak autoři ve svých mnišských celách, zaslepení a odtržení od reality smolí tohle dílko. Zajímavá sonda do smýšlení doby i způsobu, jakým se dá ohýbat pravda k obrazu svému. Ve své podstatě děsivé.
Lilithen
  13. 7. 2010, 8:14
Než jsem si knihu přečetla, myslela jsem si díky všeobecné reklamě, že tato kniha je sadistický popis mučících praktik. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po přečtení zjistila, že je to spíše jakýsi návod, jak poznat čarodějnice. Zvláště mě pobavila část, kde autoři svalují na čarodějnice vinu z impotence. Myslím, že tato kniha je cenné historické dílo a vřele doporučuji si ji přečíst.
antiKamenjak
  20. 12. 2012, 1:50
Kniha zajímavá a historicky cenná... musí však být člověku opravdu po chuti a já sám u ní nevydržel celé dny sedět a číst jen ji...
Petr N.
  3. 9. 2011, 19:41
Čte se to špatně, protože se jedná o naučnou knihu psanou starším jazykem. Rozhodně jako historický dokument to mohu jen doporučit. Přiblíží vám dobu, v jaké byla kniha sepsána. Stačilo tehdy málo a mohla být žena či muž odsouzeni za čarodějnictví, ačkoli byli nevinní.