Proměna

Originální název: Transformation

Fantom Print - 2004
ISBN: 80-86354-37-7

Fantom Print (2004) 80-86354-37-7 596

První díl série Rai-Kirah.

Seyonne nebyl vždy otrokem. Jeho lid kdysi vládl magií, jaké není na světě rovno, býval ochráncem i obráncem zároveň. Pak, ale přišly armády impéria Derzhi a on upadl do otroctví. Dlouhá léta ponižování a utrpení mu oslabila magické schopnosti. Jeho národ ho považuje za mrtvého. Pro něj je smrt to jediné, v co ještě může doufat - dokud jednoho dne neobjeví naději na tom nejnepravděpodobnějším místě...
Když byl Seyonne opět prodán, zakoupil ho Aleksander, dědic trůnu impéria Derzhi. Seyonnův nový pán je bezcitný a zaslepený krutostí. V Aleksandrově duši však dřímá zárodek síly. Jediné, co potřebuje, je vedení mistrem, jakým kdysi býval Seyonne...
Nezbývá však mnoho času, protože Aleksanderova krytého nadání si všimli i démoni - a ti mají ve zvyku zničit sílu, kterou nemohou ovládnout... (Založil/a: Kubasson)

Carol Berg Carol Berg
*??.??.1948

janeicka
  27. 1. 2014, 11:14
Úžasná fantasy trilogie, která mě taktéž chytla od první až do poslední knihy :-) Nejsilněji na mě zapůsobila právě Proměna, ale rozhodně mohu doporučit i další díly, které Proměnu ještě více rozvíjejí. Perfektně vykreslené postavy, které jsem si ihned zamilovala a hltala jejich napínavá dobrodružství.
S.monika
  4. 7. 2016, 11:33
Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním a rozhodně mě vůbec nezklamala! Krásné mnohotvárné postavy, hezký, dobře vytvořený fantasy svět... nemůžu než jen chválit. Krásná ukázka toho, jak si dobré knihy najdou cestu ke čtenářům a ne naopak, kdy se mediální kampaně plýtvání na leckteré braky. Krásné, pěkné, dobré, děj ubíhá tak rychle, že než jsem se nadále byl konec.
Roose
  31. 12. 2014, 14:57
Nevím proč, ale chytlo mě to hned na začátku a do konce třetího dílu trilogie už nepustilo....od prvního přečtení (před lety) se snažím neúspěšně sehnat tento díl v obchodě, jelikož bych ho ráda měla doma v knihovně....kdyby někdo věděl, kde to lze koupit, prosím dejte vědět!!!
Michellita
  25. 7. 2013, 11:33
Myslím, že kniha by se mohla obejít i bez dalších dvou dílů, které dle mého za ní jen pokulhávají a vytvořit samostatný příběh. Zajímavý nový svět, je to lidské, napínavé a ten konec, ten vás prostě dostane.
merilann
  25. 4. 2013, 12:28
Bez váhání bych fantasy milovníkům trologii vřele doporučila, upoutala mě od první kapitoly první knihy až po poslední slovo třetí knihy. Dlouho jsem nečetla knihu s tak úžasným nápadem, spojit příběh dvou tak moc odlišných lidí. Úžasné, rozhodně doporučuji
gefr
  4. 7. 2012, 2:57
Hledal jsem novou knihu, která by mě na chvíli pozdržela, proto jsem sáhl po této trilogii. Po úvodních rozpacích jsem se do knihy zcela ponořil a zcela mě pohltila. Autorce se nádherně podařilo vytvořit psychologický vývoj postav a vznik zcela nemožného přátelství. Úžasná práce....
Trinity
  25. 6. 2010, 13:26
Proměnu, onu ožmoulanou, potrhanou, rozpadající se hromádku nekvalitně lepeného papíru jsem již přečetla několikrát a pokaždé si mě příběh držel na velmi krátkém vodítku, nešlo odolat, i když už ho znám.

Jedná-li se o fantasy román, je obvykle očekáván příběh se zástupy elfů, trpaslíků, kouzlomrsků, draků, chrlících oheň a rozsévajících zkázu, třaskavou magií a vůbec takový dobarvený Warcraft. Zde však nic z toho nehledejte. Carol pro svou trilogii stvořila velice odlišný ojedinělý svět, podobný spíše našemu středověku, do něhož vložila nové národy, jazyky, území, kulturu, jejichž rozdílnosti vedou k typickým lidským sporům jak v oblasti politiky, tak i víry.

Příběh je mistrně upleten z osudů, intrik, protnut bitvami s démony i s těmi osobními souboji, které se jednomu mohou zdát malicherné, aby nás příběh na dalších stranách přesvědčil, že jsou velice důležité k dokreslení psychologie postav. Vyzařuje z toho na mě geniální komplexnost. Mám tu knihu ráda. Na šesti stech stranách mi dává něco, co se jen tak nevidí. Vžijete se do děje, prožijete každou vteřinu Seyonnova tvrdého života skoro tak, jako byste tam byli přítomni. Já i mé druhé já doporučuje všemi deseti.