Pod Kupolou

Profil knihy je v jiném jazyce

Pod Kupolou
Originální název: Under the Dome
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-551-2261-8

Ikar (2010) 978-80-551-2261-8 872

Čo sa to stalo v mestečku Chester’s Mill? Aká záhadná sila uväznila jeho obyvateľov pod neviditeľný zvon, cez ktorý nepreniknú ani najmodernejšie počítačom riadené rakety? Na tieto otázky márne hľadajú odpovede najväčšie kapacity americkej i svetovej vedy. Obyvatelia Chester’s Millu však riešia predovšetkým problém, ako prežiť. Pod záhadnou bariérou, ktorú všetci nazývajú prosto Kupola, čas plynie akosi rýchlejšie, ľudské vášne vybuchujú prudšie, smrť je brutálnejšia a zlu sa darí ako nikdy predtým. Majú ľudia, uväznení a ostro sledovaní celým svetom, vôbec šancu?

Jozef Bednárik, herec a divadelný režisér.

„Niekomu nosí darčeky Ježiško, niekomu Mikuláš, niekomu manželka, niekomu frajerka. Mne tohto roku urobil Vianoce už v novembri Ikar v podobe najnovšieho románu Stephena Kinga Pod kupolou.
Je to perfektný príbeh, v ktorom sa guru svetového thrilleru predstavuje v tej najpôsobivejšej podobe: je plný fantaskna a zároveň mrazí prenikavým pozorovaním reality, hýri nekonvenčnými detailami, rozprávacími fintami, prekvapivými zvratmi, nešetrí napätím... Tentoraz to znova nie je len brilantný „horor pour horrorizmus“, opäť je to príbeh posvätený výrazným i výstražným humánnym posolstvom nášmu svetu; svetu mimo kupole, ktorá sa v románe jedného dňa objaví. STOP, už mlčím, ani slova... okúste sami nevšedný čitateľský zážitok!
Priznám sa, že posledné dielo pána Kinga som čítal schválne pomaly a daroval som si iba pár desiatok strán denne, aby mi čitateľská „kingovská rozkoš“ trvala čo najdlhšie. Vám, ktorí tento darček od Ikaru otvoríte tiež, želám to isté.

JOZEF BEDNÁRIK“