Umenie

Profil knihy je v jiném jazyce

Umenie

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-551-2267-0

Ikar (2010) 978-80-551-2267-0 612

Publikácia UMENIE je určená do domáceho prostredia ako akási dokonalá súhrnná galéria; približuje tvorbu vyše 700 umelcov významných epoch dejín umenia a sprostredkúva základné poznatky o určujúcich tendenciách a vplyvoch toho-ktorého obdobia. Kľúčové výtvarné diela sa tu rozoberajú veľmi dôsledne, aby uľahčili pochopenie umelcových zámerov, jeho štýlu a postupov. Túto jedinečnú prehliadku dopĺňajú tematické galérie zasväcujúce do spôsobu, ako umelci rozličných období a geografických oblastí narábali s tým istým námetom, napríklad s krajinou, aktom či so zvieracím motívom.

UMENIE je komunikatívny obrázkový sprievodca po vyše 2 500 maľbách a sochách zo všetkých kútov sveta od praveku až po 21. storočie. Vyznačuje sa širokou prístupnosťou, pútavosťou, ako aj celistvým vyčerpávajúcim pohľadom. Je vhodnou pomôckou, ako sa pozerať na umelecké diela, ako ich vnímať, a zároveň nás v časovej následnosti vedie od jedného míľnika umeleckej histórie k druhému.

Andrew Graham-Dixon Andrew Graham-Dixon
*26.12.1960