Temná hlídka

Temná hlídka Originální název: Lik černoj Palmiry

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-804-2

Triton (2006) 80-7254-804-2 304

V Benátkách Severu neboli v Sankt Petěrburgu se zničehonic objeví nezkrotná sekta Temných, kteří si říkají Černí. Krvavé lidské oběti, výrony energie neuvěřitelné síly, před níž se i moc mágů, jako je Zavulon či Geser, zdá nepatrná, podivné obřady - to vše zneklidňuje zbytek ruského světa Jiných.
Je třeba situaci co nejdříve řešit. Nejjednodušší by bylo, kdyby v Pitěru zasáhli moskevští Temní, ale věkovitá rivalita mezi oběma ruskými metropolemi přiměje černého mága Zavulona, aby pro zásah povolal Denní hlídku z Kyjeva. Ta ale na boj proti sektě nestačí.
Do rozhodujícího zápasu se musí zapojit Jiní z téměř celé Evropy... (Založil/a: The_Second)

Vladimir Vasiljev Vladimir Vasiljev
*08.08.1967

Skřítek
  6. 1. 2013, 18:27
Zoufalé ždímání úžasného nápadu. Vasiljev nemá na petity zručnějšího Lukjaněnka a touto knihou dal jasně najevo, kdo se více podílel na napsání Denní hlídky. Rozhodně příběh nezavrhuji, pro skalní zastánce hlídek půjde o další pokračování, snad jen není v plánu sága velikosti Amberu.
Mifeet
  8. 1. 2014, 21:56
Hlídky od Lukjaněnka jsou sice lepší, ale tato sérii důstojně doplňuje. Svět hlídek je natolik podmanivý, že mě příležitost užít si jej ještě jednou velmi potěšila. Líbilo se mi, že kniha má vlastní směr, místo i postavy jsou trochu jinde než v Lukjaněnkových sériích a vlastně i rozuzlení bylo zajímavé, takže to není jen nudné vykrádání. Za mě 85%.
Kattie
  11. 7. 2012, 9:21
Už chápu, proč se mi zdála Denní hlídka z původní trilogie nejslabší... asi to bude v tom Vladimirovi:)
Jimi boi
  28. 12. 2011, 16:00
Přečíst se to dá, ale je to celkově horší než předchozí hlídky. Nejlepší na tom asi je ono propojení a odkazy na ostatní díly.
Mordred
  16. 5. 2011, 14:51
serii hlidek jsem precetl tak, ze temnou hlidku jsme omylem vynechal. Sice jsem si ji uz docetl, ale kdyby se tak nestalo, tak zadna skoda, naprosto zbytecny dil... a nezajimavy.