Rock’n’Roll

Originální název: Rock’n’Roll

Maťa - 2007
ISBN: 978-80-7287-127-8

Maťa (2007) 978-80-7287-127-8 168

Života v totalitě se dotýká i Stoppardova hra Rock’n’Roll z roku 2006, jejíž česká adaptace měla premiéru v Národním divadle 22. února 2007. Autor se v ní vrací do doby české historie v letech 1968 – 1990, kdy „bigbít“ nebyl obyčejnou zábavou, ale stal se bránou ke svobodnému životu, k „životu v pravdě“, a kdy se proces s lidmi kolem skupiny Plastic People of the Universe stal nakonec impulsem ke vzniku Charty 77.
Paralelně se odvíjí příběh tří generací rodiny anglického marxistického filosofa. A nebyl by to Stoppard, kdyby se osudy jednotlivých postav nějakým způsobem neprotnuly. (Založil/a: Grimnir)

Všivák
  10. 8. 2015, 15:07
Kniha neni moc o muzice. Spíš je to slepenec filozofických řečí z minulého režimu. Někdy zajímavých, často nudných. S knihou jsem měl dost problémy, abych to přečetl. I přes krátkost. Tohle už tu bylo tisíckrát předtím. Zajímavé je, že to napsal Brit. První uvedení v Británii. Tam budou možná k tomu vstřícnější, než já.