Hrdelní pře anebo přísloví

Hrdelní pře anebo přísloví Originální název: Hrdelní pře anebo přísloví

Garamond - 2000
ISBN: 80-86379-04-3

Garamond (2000) 80-86379-04-3 136

Humoristická próza, která má v rámci autorova díla svoji poetikou a humorem nejblíže k Rozmarnému létu. V tomto díle vedlo Vančuru jeho zaujetí experimentovat s jazykem k nápadu založit text knihy na příslovích, odtud druhá část názvu.

rt12
  18. 9. 2014, 23:22
,,Toho dne však Skočdopole nemohl dost dobře učinit za dost svému apetitu, neboť postavil se před něj jakýsi křikloun. Pane poznal jsem Vás podle žvanění jako se pozná kohout po peří". V knize jde o spor mezi soudcem Skočdopolem a odsouzeným Půlpytlem, který tvrdí, že nebyl vinen. Učiní se jakási pozdní spravedlnost. To vše ve Vančurově květnaté řeči na kterou je nutné se soustředit a málokdo jí je přístupen.
Vojtik69
  12. 12. 2010, 15:23
Krásná ekvilibristika s českým jazykem! Bohužel je to trochu na úkor příběhu a čtivosti. Člověk se na četbu musí hodně soustředit ...zkrátka taková méně povedená verze Rozmarného léta.