Život a názory blahorodého pana Tristrama Shandyho

Život a názory blahorodého pana Tristrama Shandyho Originální název: The Life and Opinion of Tristram Shandy, The Gentleman

Academia - 2014
ISBN: 978-80-200-2352-0

Academia (2014) 978-80-200-2352-0 480
Odeon (1985)
Odeon (1971)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1963)

Jak a za jakých okolností vyrůstal vypravěč Tristram? To se dozvíte spolu se spoustou historek navíc v humoristickém románu, nejslavnějším díle britského spisovatele a filozofa Laurence Sterna (1737–1768).
Ten jako první porušil kompoziční skladbu klasického románu a svými novátorskými postupy boural konvence a založil tradici tzv. antirománu. Děj se nevyvíjí lineárně, nýbrž četnými odbočkami, které hlavní příběh neustále narušují, umožňují vypravěči navázat důvěrný kontakt se čtenářem a vyznívají humorně. Právem tak toto dílo bývá považováno za předchůdce moderního románu 20. století. (Založil/a: aycka)

Laurence Sterne Laurence Sterne
*24.11.1713 - †18.3.1768

langja
  29. 7. 2016, 17:33
Zatrolená to kniha, samé bejkoviny a kokrhele!
U čtyř sté strany jsem byl dopálen autorem a propadal v zoufalství, ale dílo jsem přes to dočetl.