Svět zlodějů II: Příběhy od oplzlého jednorožce

Svět zlodějů II: Příběhy od oplzlého jednorožce Originální název: Thieves' World: Tales from the Vulgar Unicorn

Perseus - 2000
ISBN: 80-7288-005-5

Perseus (2000) 80-7288-005-5 285

Svět zlodějů je jedinečný zážitek: výplod obrazotvornosti, svět, kde neplatí zákony, kde vládnou násilí a prohnanost a magie je stále mocná; přivedený na svět současnými špičkovými spisovateli fantasy, kteří navzájem užívají své postavy (ale nelikvidují si je... nebo aspoň ne příliš hojně!)

Vzrušující druhá kniha začíná i končí v hospodě plné tajemství, hýřící zábavou a skrývající mnohá nebezpečí. U Oplzlého jednorožce i Ďasy přejde jejich zpupnost (dá-li se to tak říci)... (Založil/a: Siebensen)

MariusDee
  1. 2. 2011, 22:09
Nevím, nechci nikoho urazit, ale tohle není dobře napsaná kniha. Jsem ochoten přijmout příběh, který se nijak vyýrazně nevymiká fantasy průměru, ale způsob jakým je vyprávěn je bez jakéhokoli literárního nadání. Díky tomuto handicapu pak dialogy a popisy jednání zní neskutečně banálně.