Bejby sníva o mori

Profil knihy je v jiném jazyce

Bejby sníva o mori

Mám talent - 2010
ISBN: 978-80-551-2327-1

Mám talent (2010) 978-80-551-2327-1 176

Ninon Esterffy sa narodí v čase, ktorý nemá rád rodové výsady. Aj chirurg Roland Riemann sa stane obeťou politického systému – hneď potom, ako nasadí svoje najlepšie vedomosti a prostriedky, aby malej Ninon pomohol. Smola. Použité nástroje a liečivá totiž tajne prepašoval zo Západu. Cesty osudu sú však nevyspytateľné, a tak sa jedného dňa stretnú znovu – lekár a jeho pacientka, z ktorej vyrastie krásna žena.

Novela o morálnej dileme, keď si hlavné postavy môžu vybrať len medzi dvoma zlými možnosťami, o úsilí obhájiť svoju česť a o cene, ktorú treba za to zaplatiť. Nie, nie je privysoká, ak sa počas zvratov osudu podarí uchrániť krehké ľudské šťastie...

ČITATELIA WWW.MAMTALENT.SK O KNIHE

• Tento príbeh ma veľmi dojal. Keďže patrím ku generácii narodenej po roku 1989, priniesol mi i akýsi bližší pohľad na život človeka v inom režime. Obdivujem autorkin štýl a držím palce aj v ďalšej tvorbe.
Matúš Novanský

• Novelu som prečítala na jeden nádych – vydýchnuť som stíhala len občas, s pobavením a úsmevom. Bola pre mňa takým veľmi chutným dezertom – rada som si na ňom pomaškrtila. Toto čítanie nebude mojím chlebom každodenným
– iba občasným potešením. Teda: predovšetkým ma zaujal štýl – veľmi dynamický. Dezertná je aj nadýchaná ľahkosť a hravosť, no predovšetkým veľká obrazotvornosť, dej som mala jasne pred očami.
Broňa

• Čítam to pekne od začiatku, aby mi nič neuniklo. Čítam to celú noc a neviem prestať. Táto próza je úžasné čítanie. Skutočne sa čudujem, že autorka už dávno nepatrí medzi naše spisovateľské esá. Je to trieda. Mám záujem o jeden výtlačok s autogramom...
cami

Tina Van der Holland Tina Van der Holland