Probuzení

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1619-1

Fragment (2013) 978-80-253-1619-1 248
Fragment (2009) 978-80-253-0854-7 248

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí. (Založil/a: elyon)

Tiwala
  28. 4. 2013, 18:16
Jsem opravdu zklamaná. Nic moc jsem od toho nečekala, ale tohle byl fakt děs :/.
Nudná kniha, podle které natočili skvělý seriál.
marta-b
  9. 2. 2011, 12:49
Kupovala jsem celou tetralogii jako dárek pro moji pubertální neteř, a tak jsem si v zápalu jejího nadšení dárkem koupila první díl taky. Přiznám se bez mučení, byla to hrozná nuda, nic se v podstatě nedělo a najednou obrat o 180° a všechno bylo jasné. Četla jsem i Stmívání a to je ve srovnání s tímhle brakem hodnotná literatura :o))) A jestli Meyerová Upíří deníky vykradla, tak s bravurním spisovatatelským umem. Dávám 1/5 a další díly Upířích deníků rozhodně číst nebudu. Stačilo mi to i tak ...

A ještě k těm podobnostem Stmívání x Upíří deníky: tak třeba už jen to, že hlavní hrdina mohl číst nebo slyšet myšlenky druhých, že žil kdysi v Itálii (i když kam jinam dát kořeny upírů, že jo:o), objevila se postava Tylora a taky se shoduje to, že v obou příbězích hlavní hrdina-upír zachránil svoji lásku ze spárů někoho, kdo se ji snažil znásilnit (Bellu ta banda kluků, Elenu spolužák). Nemluvě o tom, že obě (Bella i Ela:o)) žily v neúplné rodině, i když Belle se rodiče rozvedli a Eleně umřeli.
PeťkaW.
  13. 9. 2012, 17:56
Jen opravdu zřídka prohlásím, že filmová adaptace je lepší, než knižní předloha, ale Upíří deníky jsou toho zářným příkladem. Děj nezáživný, psaný čtivě, ale hodně zmateně a jaksi... nevyzrále. Z knihy je cítit autorčina nevypsanost. Porovnávání Upířích deníků se Stmíváním mi přijde trochu zcestné, i když si jsou knihy opravdu hodně podobné. Nevím... mám půjčené i další díly, ale moc se mi do nich nechce. Na druhou stranu ale mám zkušenost s tím, že další díly bývají propracovanější.
Sečteno podtrženo: Probuzení mě zklamalo a znovu ho rozhodně číst nebudu.
Nantong
  17. 2. 2013, 17:06
No...jsem z této knihy docela zklamaná...poprvé musím říct, že zfilmovaný seriál se mi líbil více než kniha....
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 19:20
Oblíbenost hrála velmi velkou roli při čtení knihy, ale nečekala jsem, že se mi po pár stránkách zalíbí natolik, abych si přečetla i další díly.
včelka
  31. 12. 2011, 15:43
Tuto knihu jsem četla teprve nedávno,ale líbila se mi.Sice mě mrzí,že seriál je úplně jinej než knížka,protože siriál sem viděla jako první a stala jsem se závislá,ale na jednu stranu je to dobře,páč když se díváte stane se vždy něco co nečekáte a to u jiných filmů a seriálů není.Ale myslím,že je dobrý nápad když se okolo Eleny motá víc než jeden kluk (v tomhle případě upír).V knížce fandím spíše Stefanovi,ale v seriálu rozhodně Damonovi :D .Zlí chlapi jsou sexy :*
Tomáš Fiurášek
  28. 6. 2014, 13:20
Werushka33: Když už o něčem mluvím a to ještě tak zcestně, alespoň si o tom něco najdu.
Rowlingová je skvělá spisovatelka a s tímhle paskvilem, nebo s Twilight paskvilem opravdu nemá co dělat.
Teď ke knize: Nápad docela ujde.. Zpracování otřesné. Strašné, hrůza a děs. Nemám slov. Skončil jsem na 120 stránce a myslím, že už i to jsem se překonal. Opravdu strašné. Není, co bych pochválil. (Tohle nedělám často, ale ... ) Palec dolů, bohužel.
Ruxandra
  29. 3. 2011, 10:01
Moc mě to nenadchlo, musela jsem se doslova "dokopat", abych první díl dočetla a že bych se chystala na další o tom nemůže být ani řeč. Nějak mi připadá, že se tam prostě skoro nic neděje. Nic záživného. Seriál je podle mého zpracovaný lépe (a to většinou prosazuju knižní předlohy před filmem/seriálem, ale tady to prostě nejde).

---------------------

Nejsem žádná fanynka knižní podoby VD (spíše naopak) a vadí mi šílený humbuk kolem Twilight, ale co mě, jako člověka milujícího knihy opravdu dokáže vytočit je, když někdo někde píše hovadiny a ani pořádně neví co čte! Slečny a paní, které přečtou, a pak troubí do světa, že VD je napodobenina Twilight, že je to opsaný. Pro tyto věčné stěžovatelky a stěžovatele: "UPÍŘÍ DENÍKY SEPSALA SMITH O MNOHO LET DŘÍVE, NEŽ JSI NĚJAKÁ MEYER VŮBEC VZPOMĚLA, ŽE CHCE PSÁT!"
Kulekunka
  1. 8. 2012, 13:38
Rozhodně velké zklamání, i když jsem ani předem neměla vysoká očekávání, tak kniha vážně stojí za prd, plytký brak. Seriáloví producenti a scénáristé odvedli obrovský kus práce aby z této nezajímavé knižní série udělali tolik populární a zajímavý seriál.
gabce
  5. 3. 2014, 18:44
jednoho krásného dne tudle knihu donsla spolubydlící ... tak jsem si řekla proč ne... v polovině jsme řvala: nenenene .. po přečtení jsem říkala: už nikdy, děkuji! už žádné pokračování - stačilo
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 17:14
První díl se mi v rámci možností líbil, ale nemám ráda Elenu a Stefan je až přehnaně hodný, takže je to až takové... ještě víc nereálné (nehledě na to, že jsou tam upíři a vlkodlaci). Čtu dál hlavně kvůli mé - zřejmě falešné - naději na Damona... :D
Trina1
  11. 1. 2011, 18:46
No tak mně se knížka líbila moc. Přečetla jsem zatím dva díly a těším se na další. Ale souhlasím s ostatními, že hlavní hrdinka je nafoukaná a protivná.
EdnaMoodnii
  5. 8. 2012, 15:09
Trochu jsem váhala, jestli knihu hodnotit, když jsem ji vlastně nedočetla, ale kdybych to udělala, asi bych si během toho vyškubala všechny vlasy. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy natolik, že jsem to v polovině zaklapla.
Beornottobe
  12. 2. 2011, 0:30
Podle mě kniha není dobře napsaná, nemá moc dobrý vypravěčský styl, Smithová podle mě psát neumí. Obdivuju, že z takového braku dokázali vytvořit tak skvělý seriál, který je proti těm knihám vážně stokrát lepší.
A už asi opakuju věty ostatních, ale jestli Meyerová Stmívání okopírovala od Upířích deníků, tak to udělala skvěle a stokrát líp než Smithová deníky napsala.
Koupila jsem si všechny knihy téhle série, děj je někdy moc přitažený za vlasy, ale dějová linie se mi místy i líbí, ale jak se již opakuji, ten styl psaní mi prostě vadí, někdy toho lituji, že jsem si všechny ty knihy koupila, někdy zase ne, zkrátka možná očekávám, že se možná Smithová naučí trochu psát a stále čekám na ten okamžik kdy se to stane, na ten zázrak...Asi se nedočkám.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:13
Tak to je moje první kniha s upíry, se mám fakt s čím chlubit :D. Přečetla jsem prvních šest dílů.
Nikdy jsem nečetla snad knihu, které by se více lišila od své seriálové předlohy :D.

Za prvé jsem se dozvěděla, že Elena je blondýna z Londýna a má malou sestřičku, ne bratra. Její teta je vlastně Judith, její nejlepší kamarádka není Caroline, ale jakási Meredith. Bonnie neumí moc kouzlit.

Upíří deníky se neopičí po Stmívání, protože byly vydány v roce 1991.

Jinak příběh je docela dost naivní, Elena je celkově naivní s celou svojí velkou láskou ke Stefanovi. Stefan je na prd. Lepší je Damon. S ním je alespoň nějaká akce a legrace, cítím z něj více citu než ze Stefana. Jako fakt!

Co mě, ale nejvíce dostalo je, že v překladu je hodně překlepů (to by se dalo i přežít) ... ale i pravopisných chyb
spartik
  27. 2. 2012, 16:15
Musím říct, že takovou blbost jsem už dlouho nečetla, ani jsem to nedočetla a už vůbec nehodlám pokračovat. Je to nudné a hlavně strašně trapné.Věty typu "jsem nejkrásnější ze všech, všichni kluci po mě touží" jsou opravdu k smíchu. Nebo spíš k pláči?
trynitrix
  1. 12. 2010, 19:23
Nevim jak to posoudit serial se mi libi a videla sem ho driv knihy sem si poridila az ted a je fakt ze to je neco jineho ale v puli prvniho dilu sem si na ty postavy i dej nejak zvykla tak mi to nejak nevadi.
alyssa18
  31. 8. 2010, 14:55
Pro Werushku33: promiň, ale myslím, že není objektivní takhle někoho soudit, zvláště když o tom asi moc nevíš. Ale musím se paní Meyerové zastat, protože z vlastní zkušenosti sama dobře vím, jak inspirativní mohou některé sny být. Takže věřím jejímu tvrzení.
A teď tedy k samotným Upířím deníkům. Nejdřív se ke mně dostal seriál, který teď patří mezi mé nejoblíbenější, a jelikož se mi většinou potvrdí, že knižní předloha je ve velké většině lepší než filmová verze, tak jsem v knihkupectví sáhla i po téhle knize. No, bohužel po přečtení prvních pár stránek jsem dospěla k názoru, že ji do regálu mileráda zase vrátím. I to málo mi stačilo, abych řekla "ne, děkuji". Ale možná jsem barbar a odsuzuji to neprávem, uvidíme, mtřeba se k tomu ještě někdy vrátím, abych mohla kritizovat oprávněně.
racice3
  1. 6. 2013, 20:47
Četla jsem ne moc povzbudivé komentáře, i tak jsem byla zvědavá, protože jsem si říkala, že kdyby to nestálo úplně za nic, tak nebude tolik dílů a nenatočí se ten seriál... A byla jsem příjemně překvapená, i když začátek nic moc-s Elenou se podle mě bude málo která schopná ztotožňovat (já teda schopna nejsem, možná jsem na to taky už krapet stará), ale jakmile se tam objeví Stefan a Damon, což netrvá dlouho, kniha je kraťoučká, tak to začne být docela zajímavé, vášnivé i napínavé..Líbí se mi, že to není psané jen z Eleniny strany (jako je Stmívání napsáno z pohledu Belly)..Zatím se mi to rozhodně líbí více, než seriálové zpracování (a dávám o * více, než seriálu) No, co člověk, to názor..Uvidím a jsem zvědavá, co přinese další díl...
Harris
  10. 11. 2012, 21:47
Tak přečíst se to dalo, jenže mě už opravdu doslova nudí stále se opakující upíří a vlkodlačí knížky. Krásná holka, krásný upíří kluk, zakázaná láska. Nic víc, nic míň. Všechny tyhle teenage-knížky s temnými bytostmi ze záhrobí jsou na jedno brdo.
Janicza
  16. 8. 2011, 19:45
Přečíst jednou a dost! Možná je to tím, že už mi dávno není 13 a dívám se na děj trochu jinak, ale vážně se mi to nelíbilo. Nápad by to byl dobrý, ale... Elena mě svou "dokonalostí" otravuje... (Seriálová adaptace je mnohem, mnohem lepší, je až neuvěřitelné, že je natočena podle těchto knih!)
Veve721
  11. 2. 2016, 19:22
Dám čtyři protože to byl dárek k Vánocům a doteď si pamatuju, jakou jsem z ní měla radost, když jsem ji poprvé četla. Objektivně bych jí měla dát asi 3. Ne že by se mi nelíbila, ale připadá mi, že s každým dalším dílem se mi příběh líbí víc a víc. :)
______________________________
Ještě DŮLEŽITÁ poznámka pro všechny tady, co remcají nad nedodělaností každého lichého dílu (1.,3.,5.,.. atd). Je to proto, že původní anglická verze má vždy ty dva díly spojené v jedné knize. (1 a 2 je první díl, 3 a 4 druhý atd) Takže proto jsou určité knížky jakoby neukončené. Český vydavatel se rozhodnul, že jsou původně moc tlusté nebo možná, že se na více dílech dá líp vydělat.. nevím... ale spisovatelka za tohle rozdělení knížky na dvě půlky nemůže. ;)
Lefger
  29. 12. 2013, 10:21
Seriál byl celkem dobrý (dalo se na to koukat:)). V domění že knihy jsou většinou lepší než seriály nebo filmy jsem se rozhodla si přěčíst také knihu. Větší hrůzu jsem snad nečetla. Byla to nuda již od začátku a nedalo se do toho pořádně žačíst. Další knihy jsem už radši ani nezkoušela číst.
Faltuska
  26. 6. 2013, 9:40
Možná je to tím, že sleduji seriál, který je "nejspíš" natočený podle této knihy (nechápu, jak mohli takto skvělý seriál natočit podle takového braku; klobouk dolů), ale ta knížka se mi vůbec nelíbila. Připadá mi to jako klasická román pro 12leté holky. Příběh nijak ohromující, tuctový a o stylu psaní ani nemluvím. Další díly ani nebudu zkoušet, opravdová ztráta času, raději se znovu podívám na všechny série seriálu.
oorange
  5. 1. 2011, 8:22
No, čekala jsem víc. Asi byla chyba, že jsem si nejdříve stáhla pár dílů seriálu a až pak si přečetla knihu. Postavy a jejich charaktery jsou v knize hrozné. Opravdu nechápu, z čeho vzali autoři seriálu děj, protože to s tím co je v knize nemá moc společeného. Společné jsou snad jen jména postav.... V první polovině knihy mě Elena neskutečně štvala a měla jsem chuť knihu zavřít a odložit. Snad jen touha po zjištění, jak se bude tento příběh dál rozvíjet mě donutila knihu dočíst. Ale to je tak vše. Další díly si myslím, že je zbytečné číst.
Gabriel
  7. 11. 2010, 14:14
Seriál je rozhodně lepší než tato knižní série. V této sérii je Elena mnohem větší kráva než v seriálu, který už se spravil. Nicméně knižní série mě moc nenadchla.... je to takový průměr v žánru upíří fantasy.
Piinkpet
  22. 5. 2010, 13:22
pro mě upíří romantika no.1 (: a navíc tam nechybí akce, což se o okopírované twilight serii moc říct nedá..škoda že se TVD dostaly více mezi lidi až po úspěchu twilight
lyttos
  23. 10. 2015, 13:45
Docela síla. Seriál Upíří deníky se mi fakt hodně líbil, skvělý seriál, skvělé zápletky a moje oblíbené téma upírství. Ale tahle kniha je fakt naprostá šílenost. A já blbec si koupila rovnou 4 v dárkové edici. Psané je to jako pro analfabety, strašně jednoduché, hloupé, naivní.. Málokdy se stane, že film je lepší než knižní předloha, toto je ovšem výjimka potvrzující pravidlo.
Miffyna
  27. 12. 2014, 16:51
Kniha mě docela zklamala...jsem fanynka seriálu na knihu jsem se těšila ale absolutně mě nebavila. Přečetla jsem několik dílů a čekala že mě to jak to říct ,,chytne" ale nic. Škoda. :DD
ivishka
  8. 2. 2013, 4:55
Musím se přiznat, že jsem se k tomuto fenoménu nepřipojila jen tak. Zaujala mě LITERATURA(nikoliv filmové zpracování)Twilight ságy, která byla jako kniha celkem poutavá a tak jsem si říkala znovu upíři? Proč ne..zkusím to. Chyba byla na mé straně, že jsem se do toho pustila.. Už ta forma toho psaní a ta jak bych to řekla slušně - naprostá hloupost, která z toho čiší je naprosto očividná. První kniha u které musím říci, že je špatně napsaná a naopak seriál je podle mě poutavý(i když kvalita začala maličko klesat, ale jinak je to počin jímavější než kniha samotná).
AninkaU
  26. 10. 2012, 14:39
Dlouho jsem se rozhodovala, jak tuhle knihu odhodnotit. Musím se přiznat, že jsem od toho čekala víc.. :( Dala jsem ze začátku 2 hvězdičky, ale rozhodla jsem se pro 3. Už jenom kůli tomu, jak je spisovatelka kritizována, že to vzala Mayerové a za to, že při VŠ je to nejlepší odreagování, kde nemusíte moc přemýšlet nad příběhem, protože je jednoduchý :) Docela mě i odradilo, jak Elena po pár příšerných setkáních se Stephanem mu řekla, že ho miluje :)
A kdybych to měla srovnat s Twilight ságou, tak se mi líbilo, jak sága byla o proti tomuhle propracovanější :) I když také opravdu velmi lehká literatura :)
jjitka
  11. 10. 2012, 20:32
Nejdříve jsem viděla seriál - knížku jsem četla s tím, že ji všichni odsuzovali, a tak jsem na ni nejspíše nekladla ani velké nároky. Proto ji asi řadím k těm spíše průměrným, co jsem dosud přečetla. Avšak určitě nehodnotím negativně.
lucieturcekova
  9. 9. 2012, 13:16
Tohle je snad jediný případ toho, když mě zfilmovaná verze (Vampire Diaries seriál) baví mnohem víc než kniha.
GolVec
  14. 8. 2012, 21:58
První díl = snaha o okopírování Twilight, děj se liší drobnostmi a styl psaní velkou nepředstavivostí. Prvním dílem jsem skončila, další díly ani nehodlám shánět.
luca92
  9. 6. 2012, 11:25
tak tohle je teda dílo, hlavní hrdinka královna všech a všeho,proč by teda měla být k klukem co má tenisky od lonska když musí mít cizince s porsche,a co má být hláška já ho chci a co chci to dostanu :D a pak se na scéně objeví Damon svého bratra nenávidí ale léta ho sleduje, a když si Stefan najde holku najednou jí musí mít on? do dalšího dílu se nepustím, upřímně dalo mi hodně přemáhání dočíst ten první
petulka28
  2. 6. 2012, 11:58
tak to prrr! film je super ale kniha?? stacili mi prvni tri dili, je to fantas-magoria od zacatku po konec, myslim ze spisovatel mel asi parkrat zatmeni a nevidel jak to vypada rikam prvni 3 dili se daji jeste snyst, ale to ostatni je jen k smichu!
akret
  22. 5. 2012, 18:33
No, já mám deníky ráda, ale to není hlavní důvod toho proč sem píšu. Řekla bych, že Ruxandra to opravdu trefila.
Mám tedy radši knihy než seriál, upřímně, vůbec to není podobné knížce... A tohle mi tedy na filmech a seriálech podle knih tak vadí. Ale zase odbočuji od tématu. Stmívání jsem četla jen kousek, nestálo mi zato dávat si ho do přečtených, Upíří deníky jsou MNOHEM lepší!
Laura16
  2. 3. 2012, 23:01
Upíří deníky jsem hltala stránku za stránkou a myslím si, že je to dobrá knížka, ovšem pro lidi do určitého věku, pokud to čte nějaká 16ti letá holka nemůžeme se většinou divit že ji to nebaví. První díl mě bavil moc. Ve filmové podobě jsou lepší jak Twilight, pořád se tam něco děje.
Teresaa
  28. 12. 2011, 8:30
Já jsem sice viděla už dřív seriál a pak jsem se pustila do knížek a nelituju toho. Knížky mě nadchly. Možná první díl není tak zajímavý ale když čtete dál dostanete se do toho. Jo hrdinka je nafoukaná ale časem se to změní proto doporučuju číst dále. Jediné co mě ze začátku zamrzelo, že to neni stejné jako seriál ale nejspíš je to i dobře. Seriál nahradí Stefanovy deníky.
petulka79
  10. 12. 2011, 15:51
Naprosto se ztotožňuji se všemi stejně nebo podobně ohodnocenými názory... Se sebezapřením jsem přechroupala 1.díl a zaujmout to může tak max. holky ze ZŠ :/ Díky bohu za to, že scénáristé a režisér se toho příběhu chopili úplně jinak!
Petficka
  21. 8. 2011, 22:28
Něž jsem knihu začala číst neviděla jsem ani jeden díl seriálu Upíří deníky a jsem v to ráda.Většina lidí říká, že je seriál o hodně lepší, ale já tvrdím právý opak.Poté co jsem přečetla všechny knihy jsem se koukla na seriál a byla jsem zklamaná.A proto říkám a doporučuju NEJDŘÍVE ČTĚTE!!!
Lenijka
  2. 8. 2011, 20:13
Kniha mě hodně zklamala, protože jsem také velkej fanoušek seriálu, i proto jsem sáhla po knížce. Bohužel,už první díl mě totálně odradil natolik, že jsem neměla chuť přečíst si další díly (možná, že ty další už jsou lepší). Měla jsem z ní pocit nehorázný roztahanosti, hlavní hrdinka mi byla nepříjemná až bych s ní zatřásla a řekla jí: holka už se sakra uklidni...Děj nebyl vůbec tak akční a napínavej. To bylo snad poprvý, kdy bylo filmové (v tomhle případě seriálové) zpracování lepší než knížka, a doufám, že i naposled.
Verusinka
  2. 8. 2011, 18:37
Mám obecně ráda všechny knihy s "upíří" tématikou a jako fanoušek stejnojmeného seriálu jsme si chtěla přečíst i tuto knihu :)Kniha mě moc nenadchla, očekávala jsem něco lepšího.Nevtáhlo mě to vůbec do děje a místy jsem se ztrácela v ději.
MaiQa
  18. 7. 2011, 18:18
Na knihu jsem se vrhla jen díky tomu, že miluji seriál The Vampire Diaries a myslelala jsem si, že když je to předloha pro tak úžasný seriál, že bude taky ddobrá, ale zklamala mě a to hodně. Musím s politováním konstatovat, že kniha byla naprosto o ničem a styl jakým je psaná, je taky hrozný. A se seriálem to má naštestí podrobnost jen co se týče menších detailů o upírech a jménech postav.
monalee
  9. 7. 2011, 23:08
Začala jsem kvůli seriálu a naprosté zklamání. Autorka měla kdysi dobrý nápad na knihu, leč bohužel neumí psát. Není to nijak poutavě napsané a nebýt fanoušků seriálu, nikdy by se to neprodávalo v takovém měřítku.
Elis274
  22. 5. 2011, 16:54
Těšila jsem se na podobné dění, jaké vidím v seriálu, a zklamala jsem se. Málokdy můžu říct, že film/seriál je lepší než knižní předloha, ale v tomhle případě to tak je. Doteďka jsem nepřišla na chuť stylu psaní L. J. Smith, a asi v dohledné době na to ani nedojde. Slabé a nudné zápletky, nesympatická hlavní hrdinka, celkově brak. Dávám hvězdičku za to, že poskytla téma na tv seriál, za to děkuji.
La Fiera
  6. 5. 2011, 15:36
Začala jsem to číst, kvůli seriálu a strašlivě mě to zklamalo. A nejhorší na celé sérii pro mě byl jazyk. Opravdu jsem měla pocit, jakoby to psalo dítě. Nevím jestli je to chyba překladatele nebo autorky. Ale absolutně to zabilo i to málo, které knihy mohly mít.
Domi.K
  2. 5. 2011, 10:16
Absolutně nechápu, jak tato "kniha" může mít hodnocení 70%. Přestože patřím do skupiny lidí, kterým je sága určena (totiž praštěným teenagerům) a je to také jeden z mých oblíbených žánrů, musela jsem se zhrozit nad primitivností postav i děje. Ovšem to nejhorší na celé knize je autorův jazykový projev, který mi až příliš připomíná výtvory žáků prvního stupně základních škol. Jednu hvězdičku dávám snad jen proto, aby mě vrstevníci neukamenovali...
Faira
  22. 4. 2011, 16:02
Zatím to nejslabší co jsem z tohoto žánru četla. - Mám na mysli knížky o upírech určené pro náctileté a vydané v posledních několika letech.
Naprosto nesympatické postavy, co mi byli dočista putna. Zatím sem se nesetkala s hlavní hrdinkou, která by mi tolik nesedla. Středoškolská dětinská nána, kterou každý chce? Ne děkuji...
To že knížka postrádá nápad by až tolik nevadilo, ale tady toho bylo opravdu málo, co by mě chytlo za srdce. Kdybych to četla před několika lety, nejspíš bych byla nadšená, ale dneska ne.
Alice_E
  28. 3. 2011, 14:41
Nevím, jestli jsem oprávněná hodnotit, když jsem nedočetla ani prvních dvacet stránek. Podle mě tohle je největší blbost jakou jsem kdy otevřela. Už na prvních stránkách nějaká primadona, kterou všichni kluci hrozně chtějí a najednou se objeví "tajemný cizinec" co o ní ani okem nezavadí.. Nemá to ani nápad, ani jazykové vyjadřování mi nestojí za to, abych si tím kazila chuť...