Nový život bez chlapa

Profil knihy je v jiném jazyce

Nový život bez chlapa

Mám talent - 2010
ISBN: 978-80-551-2319-6

Mám talent (2010) 978-80-551-2319-6 152

Novela, ktorej dej sa odohráva predovšetkým v Bratislave, v blízkosti Pezinka a okolí Banskej Bystrice, má názov evokujúci feministickú prózu. Muži, nebojte sa, tento dynamický príbeh s neočakávaným rozuzlením je ozajstnou lahôdkou pre každého, kto má rád napínavé čítanie, v ktorom však zaiskria aj humor a irónia. Ambicióznu novinárku Ninu postupne zneisťuje jej partner Alex. Hoci sa mu na nej nič nepáči, rozchod tvrdošijne odmieta. Nina úplne opantaná erotickými hrami odmieta analyzovať každý varovný signál aj zistenia svojej priateľky. Precitne, až keď Milena za nevyjasnených okolností zahynie. Vytriezvenie však znamená ďalšie nečakané komplikácie, na ich riešenie nestačí ani alkohol, ani odhodlanie skoncovať s Alexom. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne...

Celebrity o knihe Nový život bez chlapa:

Adela Banášová, moderátorka: Táto kniha sa číta sama. Rozhodne ma nenudila, čítanie ma bavilo, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí. Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú totiž tie najtvrdšie. Pre mňa to bola zároveň poučná kniha, lebo v každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. Alebo aspoň vedieť si vydobyť svoj zdravý priestor. Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala.

Michal Viewegh, spisovateľ: Prečítal som túto knihu na Hvare a talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a obratne napísaný. Pre náročnejšieho čitateľa by sa dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života, pri čítaní ktorého som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.
Katarína Brychtová, moderátorka: Blahoželám autorom, pretože knižka je napísaná ľahkým perom, číta sa dobre, a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca. Príbeh hlavnej hrdinky je napínavý a vy chcete vedieť, ako to dopadne. Podarí sa jej vymaniť z područia manipulatívneho partnera?... Zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky.

Jarmila Hargašová-Lajčáková, moderátorka: Pútavý, dynamický príbeh, ktorý sa dobre a rýchlo číta... možno aj preto, aby som sa toho chlapa čo najskôr zbavila?. Autori zrejme dosiahli to, čo chceli - vyvolali emócie, zaujali ma, vyprovokovali. Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými!

Beata Dubasová, speváčka: Páčili sa mi prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky. Ľahko ma to vtiahlo do deja, oceňujem trefné a pravdivé vykreslenie postáv, pomerov aj vzťahov. Takéto manipulatívne vzťahy medzi dvomi milujúcimi sa ľuďmi ma dosť prekvapujú, ale viem, že sú realitou. Pripomenulo mi to text jednej mojej pesničky, kde spievam, o tom ako: "zaľúbená žena rozum nemá..." Hádam tu ho nájde! Alebo nie? :) Prajem pekné čítanie!

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:02
Túto knihu som zhtla za veľmi krátky čas, zaujala ma :) a milo prekvapila. Mala spád a nenudila ma. Čítala sa rýchlo a je to jedna z kníh, ktoré vo mne zanechali emóciu. Odporúčam :)