Souboj

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1620-7

Fragment (2013) 978-80-253-1620-7 248
Fragment (2009) 978-80-253-0955-1 232

Smrtící milostný trojúhelník. Elena: zlaté dítě, vůdčí typ, dívka, která může mít každého kluka, po kterém zatouží. Stefan: zamyšlený a tajemný, zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil před hrůzami, které ho pronásledují z minulosti. Damon: sexy, nebezpečný a hnaný touhou pomstít se Stefanovi, bratrovi, který ho zradil. Odhodlaný získat Elenu, ochotný zabíjet aby ji ovládl. (Založil/a: elyon)

PeťkaW.
  16. 9. 2012, 10:41
Druhý díl je o chloupek lepší, než první. Čtivější a je v něm i o něco víc akce. Styl psaní se tu sice trochu ustálil, ale bohužel se ustálil do podoby knihy pro čtrnáctileté holky. Spousta vzdychání o ničem, dětinské problémy, nepropracované postavy... Jediné, co mě nutí přečíst si i další díl, je otevřený konec a moje chorobná zvědavost.
Po přečtení prvních dvou dílů rozumím tomu, proč se seriáloví tvůrci v tolika věcech odklonili od této předlohy.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 19:21
No, měla jsem trochu dojem že příběh začíná být trochu zvláštní, a moc se mi nelíbilo jakým směrem se ubírá.
Ruxandra
  13. 4. 2012, 15:21
I přes hrůzný zážitek z přečtění prvního dílu jsem zkusila přečíst i díl druhý. A je to stejná bída jak jsem čekala. Hlavní hrdinka je pořád naprosto nesympatická nána a tak akorát by zaslužila proplesknout. Ještě že tvůrci seriálu se nedrželi tolik knih, jinak bych se na to asi nekoukala. Souhlasím s komentářem Onyxia pode mnou, pokud milujete seriál, nezačínejte číst ty knihy, je to ztráta času...
Kulekunka
  1. 8. 2012, 13:39
O nic lepší než první díl. Rozhodně velké zklamání, i když jsem ani předem neměla vysoká očekávání, tak kniha vážně stojí za prd, plytký brak. Seriáloví producenti a scénáristé odvedli obrovský kus práce aby z této nezajímavé knižní série udělali tolik populární a zajímavý seriál. A je dobře, že se tak brzo odklonili od knižní předlohy a šli dál vlastní cestou...
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 18:13
Přečetla jsem první dva díly a poté jsem se začala dívat na seriál. A musím říct, že jsem vážně ráda, že je seriál o něčem jiném.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:14
Může se seriál od knihy vůbec tolik lišit. Navíc mi hlavní hrdinka byla naprosto nesympatická a hloupá. Jo a ještě naivní, že bych jí dala i pár facek. Je docela zázrak, že z toho udělali tak kvalitní seriál.
trpaslyk
  9. 4. 2011, 11:15
Souhlasím s Hanul.S - pokud má být Stefan kladnou postavou, která hrdinku uchvacuje, mělo by tam toho být víc, co je na něm objektivně dobré, zajímavé, přitažlivé... než jen pouhý fakt, že ho miluje.
Onyxia
  21. 7. 2011, 14:53
Pokud milujete seriál, jako já....tak nečtěte tuhle knihu...a pokud seriál neznáte....tak jí stejně nečtěte... měla jsem spíš pocit jako kdybych četla "dívčí časopis" ... literární hodnota je asi tak na stejné úrovni.
Petko92
  16. 7. 2010, 15:15
Súhlasím ...a konečne sa to troška odklonilo od twilight ságy, čiže sa to už dá hodnotiť objektívne... túto ságu som začal čítať prednedávnom, uvidím jak sa to vyvinie, vzhľadom nato, že seriál som už videl celý a dávnejšie...
Veve721
  11. 2. 2016, 19:23
Dám čtyři protože to byl dárek k Vánocům a doteď si pamatuju, jakou jsem z ní měla radost, když jsem ji poprvé četla. Objektivně bych jí měla dát asi 3. Ne že by se mi nelíbila, ale připadá mi, že s každým dalším dílem se mi příběh líbí víc a víc. :)
______________________________
Ještě DŮLEŽITÁ poznámka pro všechny tady, co remcají nad nedodělaností každého lichého dílu (1.,3.,5.,.. atd). Je to proto, že původní anglická verze má vždy ty dva díly spojené v jedné knize. (1 a 2 je první díl, 3 a 4 druhý atd) Takže proto jsou určité knížky jakoby neukončené. Český vydavatel se rozhodnul, že jsou původně moc tlusté nebo možná, že se na více dílech dá líp vydělat.. nevím... ale spisovatelka za tohle rozdělení knížky na dvě půlky nemůže. ;)
monika12
  29. 4. 2012, 16:34
knížka mě bavila ....super kniha ;) :) četla jsem i první díl, ale druhý je asi lepší docela o dost...
hanul.s
  26. 10. 2010, 19:04
Dvojka je lepší a zároveň horší... Lepší je pro to, že má dobrou atmosféru. Bohužel mě zklamal vylíčení povah Damona a Stefana - ano, jsou pěkné, ale víc bych je dotáhla. Damon má být záporák, co je zároveň neuvěřitelně přitažlivý a Stefan - romantický? Nevím jeho charakter nechápu. Asi v polovině jsem měla pocit, že každou chvíli přestanu číst, ale díky lepšímu konci jsem to zvládla.
JennyHcz
  29. 5. 2010, 11:44
Druhý díl je mnohem lepší než první. Hlavní hrdinka už začíná být příjemnější (takže si ji konečně začínáte oblibovat) a vzniká zde to správné napětí díky "zlému" bratrovi.