Čo koho do toho

Profil knihy je v jiném jazyce

Čo koho do toho

Motýľ - 2010
ISBN: 978-80-89482-07-8

Motýľ (2010) 978-80-89482-07-8 360

Keď v jedno obyčajné školské ráno vojde do triedy čokoládový mulat, všetky baby razom spozornejú. Asi najviac však očarí mladú, neskúsenú Simonu. Ben sa totiž nepodobá na nikoho, koho doteraz stretla. Očarí ju svojím úsmevom, slovami, ktoré hovorí, i hudbou, ktorú robí. Má skrátka všetko, o čom si ona sama zakázala snívať. Tak sa začína citlivý a pritom napínavý príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa neodlišujú len farbou pokožky, ale aj svojimi snami a pohľadom na svet okolo seba. Vďaka hre osudu začnú prežívať neobyčajný vzťah, na ktorý ich najbližšie okolie nie je pripravené. Ale sú naň pripravení aj oni sami? Ich čiernobiela láska sa každý deň potáca v neprikrášlenej realite, zbiera údery pod pás, padá na kolená, aby sa znova a znova odvážne postavila na nohy. Musí ale nevyhnutne vyústiť do zlého konca? Šestnásťročný človek predsa ešte nevie, čo naozaj chce. Má však právo snívať, zamilovať sa aj robiť chyby. Tak čo koho do toho?

Nespúšťam oči z našich spojených rúk. Bolo by to také krásne, keby sme... on a ja... mohli spolu chodiť. Proste sa len držať za ruky, prejavovať si nežnosti a netŕpnuť, kedy na nás vyletí nejaký skín, rozhorčení a pobúrení susedia alebo len moja mama so svojimi predsudkami. Prečo láska nie je jednoduchá?