Život dítěte

Život dítěte Originální název: Život dítěte

Akropolis - 2008
ISBN: 978-80-86903-84-2

Akropolis (2008) 978-80-86903-84-2 688

Obsáhlá kniha Kateřiny Janouchové seznamuje čtenáře v oddílech Těhotenství, Porod a novorozeně, První rok dítěte, Dítě od jednoho roku do šesti let a Dítě od školních začátků po pubertu postupně se vším, co souvisí s narozením a výchovou dítěte. Autorka propaguje tolerantní výchovu, založenou na postupném stanovení pevných hranic, které se dítě musí naučit respektovat; zároveň však nabádá rodiče, aby plně podporovali individuální rozvoj dítěte a nenutili je se za všech okolností přizpůsobovat obecně platným normám. Kromě klasických výchovně-vzdělávacích kapitol se autorka ve své knize zabývá i pro rodiče nesnadnými situacemi – doporučuje například, jak mluvit s dětmi o sexu, o rozvodu, o novém partnerovi. Oproti tradičním a po desetiletí reeditovaným příručkám typu Péče o dítě si Janouchová všímá i fenoménů, které jsou nerozlučně spjaté s naší dobou – konkrétně vztahu dětí ke komunikačním technologiím, počítačům, mobilním telefonům, stravovacím návykům (zabývá se i nebezpečím poruch příjmu potravy, tedy bulimií a anorexií), módě a oblékání, kapesnému, šikaně a násilí a mnoha dalším aktuálním i nadčasovým tématům, s nimiž si mnozí rodiče často nevědí rady. Díky čtivému, přístupnému stylu a autorčiným bohatým zkušenostem – sama je matkou pěti dětí – se kniha stane nepochybně užitečným rádcem nejen stávajících a nastávajících rodičů, ale i učitelů a vychovatelů. (Založil/a: marta-b)

double trouble
  29. 9. 2012, 20:06
Tuhle knihu ocení všichni rodiče, čtu si v ní napřeskáčku už cca tři roky, podle tématu, které je u nás doma zrovna aktuální.