Nejbližší

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1245-4

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1245-4 245
Mladá fronta (2005)

Román Nejbližší vypráví příběh, který prožily či prožívají desítky rodin bez ohledu na zemi, ve které žijí. Kateřina Janouchová v něm přináší svědectví o problémech těch, kteří ve svém nejbližším okolí mají někoho, kdo bojuje se závislostí na alkoholu či drogách. (Založil/a: marta-b)

zlateckoxy
  17. 11. 2013, 20:46
krásná kniha,příběh...co prožívají desítky žen...v některých sekcích jsem poznávala svého manžela.V nitru možná hodný člověk,ale alkohol ho změnil v čiré zlo a neschopnost cítit...vnímat....jeho osobnost se změnila ve vyšinutého člověka...který byl schopen psychicky týrat mě i mého syna.
.....ještě stále se z toho všeho vzpamatovávám...jako alkoholika jsem si ho již brala...a signály jsem přehlížela....po všech bolestech co způsobil,mě i mému synovi jsem nakonec od něj odešla...kniha mi moc pomohla...Děkuji vřele autorce za perfektně zpracovaný příběh:-))
Sfinkter
  24. 2. 2011, 20:21
Nejbližší neodkrývá nic nového a sama autorka si v několika místech mírně protiřečí, což pro mě bylo asi největší minus celé knihy. Nepřítomnost čtivého stylu a originálního literárního projevu je u tohoto tématu už asi vedlejší.
jitka.b
  23. 8. 2010, 18:21
moc děkuji paní janouchové za naprosto přesný obrázek života rodiny s alkoholikem. v některých chvílích byly projevy alkoholismu tak stejné, že jsem měla dojem, že s námi bydlí. jenom na rozdíl od ní jsem já ztratila k manželovi (dnes už naštěstí bývalému) jakýkoliv vztah. v každém případě mě její kniha hodně pomohla a dodala pozitivnější náhled na svět.